Amerykanie chcą wprowadzić na rynek genetycznie zmodyfikowanego fioletowego pomidora

Genetycznie modyfikowany fioletowy pomidor
CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 75

Amerykanie chcą wprowadzić na rynek genetycznie modyfikowanego, fioletowego pomidora. Modyfikacje genowe jak zwykle wywołują sporą dyskusję i skrajne opinie.

Jak przekazuje The New Tork Times, fioletowy pomidor według swoich wynalazców ma dołączyć do grona „superfood” (o ile otrzyma zezwolenie na wprowadzenie do handlu).

Brytyjska genetyk Cathie Martin dodała do konwencjonalnego pomidora dwa dodatkowe geny, które aktywują produkcję naturalnych antocyjanów w pomidorach dzięki czemu nowe warzywo ma mieć niezwykłe właściwości odżywcze. Oprócz dużej zawartości przeciwutleniaczy fioletowe pomidory są także dwa razy trwalsze.

O ile wszystko pójdzie zgodnie z planem, fioletowy pomidor pojawi się w amerykańskich sklepach pod koniec roku. Amerykanie twierdzą, że emocje związane z pojawianiem się na rynku produktów modyfikowanych genetycznie nieco już osłabły i pomidor podbije półki sklepowe. Jednak czy rzeczywiście będzie tak w praktyce?

Źródło: newscientist.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności