yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny bobu na rynku. Ile otrzymują rolnicy?

Aktualne ceny bobu na rynku. Ile otrzymują rolnicy? [20.06.2023]

Ilość bobu na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach wzrasta. Zmieniły się przez to ceny dla rolników. Jakie kwoty uzyskują oni obecnie?

Na początku ubiegłego tygodnia ceny bobu zaczęły spadać. Początkowo były to niewielkie obniżki, jednak wraz z biegiem dni okazywały się coraz wyższe. Tylko w piątek stawki nieznacznie drgnęły w górę. Nie trwało to jednak długo… Obecnie producenci doświadczają bowiem kolejnych spadków.

Dlaczego ceny bobu spadają? Powód jest dość prosty. Główną przyczyną coraz niższych cen warzywa jest jego wzrastająca ilość na rynku. Popyt ze strony odbiorców pozostaje natomiast na niemal niezmiennym poziomie, przez co rolnicy są zmuszeni do obniżek, by zachęcić do kupna.

W ramach przypomnienia, na początku ubiegłego tygodnia ceny dla producentów oscylowały na poziomie około 26,00-28,00 zł za kilogram. Aktualnie są to stawki rzędu 13,00-14,00 zł za kilogram. Rolnicy mogą więc spodziewać się cen aż o połowę niższych. Co więcej, trend spadkowy wciąż trwa.

Warto ponadto wspomnieć o warunkach pogodowych. Obecnie w dużej części kraju występują upały. Bób jest natomiast dość delikatnym warzywem, przez co handel będzie znacznie trudniejszy. Rolnicy będą musieli unikać pełnego słońca i wysokiej temperatury. Inaczej jakość może szybko się pogorszyć.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl