yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCeny szparagów na rynkach hurtowych kierują się w dół

Ceny szparagów na rynkach hurtowych kierują się w dół [04.05.2023]

Wzrosły koszty produkcji oraz wynagrodzenie pracowników, a pogoda nieustannie serwuje nam przeróżne „niespodzianki”… Tymczasem, ceny szparagów na rynkach hurtowych spadają w zawrotnym tempie.

Koszty produkcji to temat doskonale nam znany… Wzrosły ceny nawozów, środków ochrony roślin i wielu innych surowców wykorzystywanych w uprawach. Warto także pamiętać, że producenci szparagów muszą liczyć się z koniecznością zatrudnienia licznej kadry pracowniczej. Warzywo jest bowiem zbierane ręcznie. Wynagrodzenie dla pracowników to natomiast kolejne koszty, które wzrosły wraz z biegiem czasu. O ile początek sezonu wydawał się optymistyczny, tak kolejne tygodnie już takie nie są… Ceny uzyskiwane przez producentów szparagów spadają.

W momencie pojawienia się warzywa na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach oscylowały one na poziomie 44,00-46,00 zł za kilogram. Niedługo później nastąpiły korekty. Aktualnie producenci mogą oczekiwać stawek rzędu 18,00-28,00 zł, a najczęściej spotykane to 23,00-24,00 zł za kilogram. Idąc dalej… Na rynku hurtowym w Łodzi ceny szparagów na początku sezonu kształtowały się na poziomie około 43,00 zł za kilogram. Obecnie także notuje się tendencję spadkową, a producenci na Zjazdowej mogą otrzymać 26,00-34,00 zł za kilogram.

Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza w Poznaniu nie różni się od poprzednich pozycji. Szparagi osiągają w tamtejszych stronach ceny na poziomie 12,00-14,00 zł za 0,5 kilogramowy pęczek, czyli 24,00-28,00 zł za kilogram. Niewielką różnicę względem rynku w Poznaniu możemy dostrzec, gdy spojrzymy na notowania cenowe, które udostępnia Giełda Kaliska. Producenci szparagów na omawianej giełdzie mogą spodziewać się stawek rzędu 24,00-26,00 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl