yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościImport z Kazachstanu nie ustępuje. Jak przedstawiają się aktualne ceny cebuli?

Import z Kazachstanu nie ustępuje. Jak przedstawiają się aktualne ceny cebuli? [06.11.2023]

Na rynku wciąż możemy napotkać cebulę importowaną z Kazachstanu. Jakość zagranicznego towaru nie jest jednak zachęcająca. Jakie są aktualne ceny cebuli?

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach o cenie cebuli decyduje przede wszystkim jej jakość. Towar z czystą i zarazem pełną łuską zapewnia rolnikom ceny na poziomie 30,00 zł za 15 kilogramowy worek, co w przeliczeniu na kilogram daje nam 2,00 zł. Ważny jest tutaj również kaliber. Podana cena tyczy się produktu w kalibrze 60+.

W przypadku cebuli charakteryzującej się nieco mniejszym rozmiarem, która posiada niewielkie wady łuski, realne do osiągnięcia ceny przedstawiają się aktualnie w przedziale 24,00-25,00 zł za 15 kilogramowy worek. W przeliczeniu na kilogram jest to 1,60-1,66 zł.

Wśród ofert wciąż możemy napotkać cebulę z importu, a konkretnie towar z Kazachstanu. Jeden z transportów owego produktu miał miejsce tuż przed minionymi świętami. Importerzy próbują sprzedawać sprowadzoną cebulę w cenie około 1,50 zł za kilogram.

Warto jednak zauważyć, że towar spoza granic Polski nie jest czyszczony i prezentuje się dość nieciekawie. Hurtownicy zdecydowanie unikają zakupu cebuli z Kazachstanu. Znacząca część produktu trafia najprawdopodobniej do różnorakich zakładów przetwórczych.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl