Import z Kazachstanu nie ustępuje. Jak przedstawiają się aktualne ceny cebuli? [06.11.2023]

Na rynku wciąż możemy napotkać cebulę importowaną z Kazachstanu. Jakość zagranicznego towaru nie jest jednak zachęcająca. Jakie są aktualne ceny cebuli?

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach o cenie cebuli decyduje przede wszystkim jej jakość. Towar z czystą i zarazem pełną łuską zapewnia rolnikom ceny na poziomie 30,00 zł za 15 kilogramowy worek, co w przeliczeniu na kilogram daje nam 2,00 zł. Ważny jest tutaj również kaliber. Podana cena tyczy się produktu w kalibrze 60+.

W przypadku cebuli charakteryzującej się nieco mniejszym rozmiarem, która posiada niewielkie wady łuski, realne do osiągnięcia ceny przedstawiają się aktualnie w przedziale 24,00-25,00 zł za 15 kilogramowy worek. W przeliczeniu na kilogram jest to 1,60-1,66 zł.

Wśród ofert wciąż możemy napotkać cebulę z importu, a konkretnie towar z Kazachstanu. Jeden z transportów owego produktu miał miejsce tuż przed minionymi świętami. Importerzy próbują sprzedawać sprowadzoną cebulę w cenie około 1,50 zł za kilogram.

Warto jednak zauważyć, że towar spoza granic Polski nie jest czyszczony i prezentuje się dość nieciekawie. Hurtownicy zdecydowanie unikają zakupu cebuli z Kazachstanu. Znacząca część produktu trafia najprawdopodobniej do różnorakich zakładów przetwórczych.

Related Posts

  1. Krajowe pomidory w kartonach
  2. Ziemniaki Rynek Hurtowy Bronisze
  3. Papryka żółta w kartonach
  4. Marchew na paletach
  5. Kapusta po zbiorze mechanicznym
  6. Pietruszka pakowana w worki

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności