yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościMasowy import ogórka szklarniowego z Rosji

Masowy import ogórka szklarniowego z Rosji

Docierają do naszej redakcji informacje o imporcie ogórka z Federacji Rosyjskiej…Trudno w to uwierzyć, ale tak się dzieje. Wielu z nas mocno oburza zachowanie importerów, którzy kierują się biznesem i wspieraniem rosyjskiej gospodarki, podczas gdy kraj ten okupuje terytorium Ukrainy. Dochodzą słuchy, jakoby świeże ogórki szklarniowe z Rosji są sprzedawane na krajowych rynkach hurtowych w cenie 13 zł za kilogram, podczas gdy ich wyprodukowanie w Polsce w zimowej produkcji kosztuje ogrodnika 15 zł za kilogram.

Jak informuje nas jedna z producentek ogórka szklarniowego z regionu Buska-Zdroju: “Nasz polski ogórek w niedzielę (red. 12.02.2023 r.) kosztował 20-21zł/kg, a tu taka sytuacja… U Obywatela z Rosji towar jest za 13zł/kg. Koszt produkcji naszego ogórka to 15zł (red. o tej porze roku). Co to się dzieje… Jak można do tego dopuścić?”. Wielkie niezadowolenie wśród krajowych ogrodników poruszyło naszą redakcję oraz czytelników portalu warzywa.pl.

Jak zaobserwujemy ogórek importowany z Federacji Rosyjskiej prezentuje się dość atrakcyjnie, ma ciemnozieloną skórkę, jest wyrównany, masa 180-380 g. Łatwo go pomylić z polskim warzywem. Na etykiecie podany jest również termin zbioru: 9.02.2023 r. Z etykiety widniejącej na opakowaniu, w którym znajdują się ogórki, można odczytać kto pośredniczył w imporcie warzywa i jak trafiły do naszego kraju.

Import ogórków z Rosji. Fot. BC

Jesteśmy ciekawi Państwa opinii na temat.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl