Masowy import ogórka szklarniowego z Rosji

Docierają do naszej redakcji informacje o imporcie ogórka z Federacji Rosyjskiej…Trudno w to uwierzyć, ale tak się dzieje. Wielu z nas mocno oburza zachowanie importerów, którzy kierują się biznesem i wspieraniem rosyjskiej gospodarki, podczas gdy kraj ten okupuje terytorium Ukrainy. Dochodzą słuchy, jakoby świeże ogórki szklarniowe z Rosji są sprzedawane na krajowych rynkach hurtowych w cenie 13 zł za kilogram, podczas gdy ich wyprodukowanie w Polsce w zimowej produkcji kosztuje ogrodnika 15 zł za kilogram.

Jak informuje nas jedna z producentek ogórka szklarniowego z regionu Buska-Zdroju: “Nasz polski ogórek w niedzielę (red. 12.02.2023 r.) kosztował 20-21zł/kg, a tu taka sytuacja… U Obywatela z Rosji towar jest za 13zł/kg. Koszt produkcji naszego ogórka to 15zł (red. o tej porze roku). Co to się dzieje… Jak można do tego dopuścić?”. Wielkie niezadowolenie wśród krajowych ogrodników poruszyło naszą redakcję oraz czytelników portalu warzywa.pl.

Jak zaobserwujemy ogórek importowany z Federacji Rosyjskiej prezentuje się dość atrakcyjnie, ma ciemnozieloną skórkę, jest wyrównany, masa 180-380 g. Łatwo go pomylić z polskim warzywem. Na etykiecie podany jest również termin zbioru: 9.02.2023 r. Z etykiety widniejącej na opakowaniu, w którym znajdują się ogórki, można odczytać kto pośredniczył w imporcie warzywa i jak trafiły do naszego kraju.

Import ogórków z Rosji. Fot. BC

Jesteśmy ciekawi Państwa opinii na temat.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności