StoryEditor

Minister rolnictwa pożegna się ze stanowiskiem?

Data:  04 kwiecień 2023Autor:
04 kwiecień 2023
Jeszcze przed świętami Wielkanocnymi minister rolnictwa, Henryk Kowalczyk, ma odejść ze stanowiska. To nieoficjalne informacje, które podaje portal Interia.

W ostatnich tygodniach poruszaliśmy temat kryzysu zbożowego. Konflikt między rolnikami a ministrem rolnictwa zaostrzał się... Środowisko rolnicze ma pretensje do ministra Kowalczyka, który odradzał im sprzedaż plonów, zalegających obecnie w spichlerzach z powodu zalania polskiego rynku przez zboża z Ukrainy. Znaczące spadki cen zbóż wywołały ostre protesty rolników.

Odejście Kowalczyka ze stołka ministra ma uspokoić, wyciszyć środowisko rolnicze, które w ostatnich dniach manifestuje na ulicach Polski.

Kowalczyk, który sprawuje funkcję wicepremiera oraz ministra rolnictwa i rozwoju wsi, ma pozostać w rządzie jako minister bez teki. Portal Interia podaje, że polityk nie ma być rozliczany ze swojej pracy jako szef resortu rolnictwa. 

źródło: Interia

27. luty 2026 23:48