yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościUkraińskie embargo na polskie produkty. Które warzywa i owoce obejmie zakaz?

Ukraińskie embargo na polskie produkty. Które warzywa i owoce obejmie zakaz?

Sytuacja staje się coraz bardziej napięta, a przesłanki o potencjalnym zakazie importu polskich warzyw i owoców, który zamierza wprowadzić Ukraina, stają się dość niepokojące. Embargo ma bowiem wejść w życie w ciągu najbliższych dni… 

Tak jak informowaliśmy w jednym z poprzednich artykułów, Ukraina planuje odwet za zboże. Kraj ten złożył już skargę do Światowej Organizacji Handlu. A to wciąż nie wszystko… Niewykluczone, że w ciągu najbliższych dni zostaną wprowadzone restrykcje tyczące się importu polskich produktów. Mowa tutaj o warzywach i owocach.

Skąd tak drastyczne kroki? Wszystko sprowadza się do decyzji podjętej przez polski rząd, która tyczy się importu ukraińskiego zboża. W dniu 15 września przestały obowiązywać uprzednio wprowadzone zakazy. Polska, a także Słowacja i Węgry zdecydowały się jednak na przedłużenie owych restrykcji na własną rękę. Niemniej, nie spodobało się to Ukrainie.

Ukraiński wiceminister określa to działanie jako “niezgodne z prawem”. I tak jak informowaliśmy, skarga to dopiero początek tego, co planuje dla nas Ukraina. W ciągu najbliższych kilku dni najprawdopodobniej zostanie wprowadzone embargo na polskie produkty. Spośród warzyw będą to cebula, kapusta, pomidory. Spośród owoców – jabłka.

Sytuację skomentował minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus. Zdaniem ministra będzie to dla nas pewien problem, niemniej… Telus zaznacza, że w momencie wprowadzenia restrykcji przez Ukrainę, zaczniemy szukać własnych rozwiązań. – My sobie poradzimy z tym problemem. Nie wiem czy Ukraina sobie poradzi – komentuje minister.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Co o tym sądzicie?

Źródło: Rzeczpospolita / RMF FM

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl