Ogłoszono zwycięzców GreenTech Innovation Awards 2021

Wczoraj podczas otwarcia targów GreenTech odbywających się od 28 do 30 września w formule Live & Online ogłoszono zwycięzców nagród GreenTech Innovation Awards. Laureatami konkursu wyłonionymi spośród 20 zgłoszeń są: Corvus drones BV z Corvus Drones w kategorii „Koncepcja” oraz Van Iperen International z GreenSwitch Original w kategorii „Innowacje”.

Przewodnicząca Liselotte de Vries (TU Delft AgTech Institute) wyjaśnia: „Zwycięzcy połączyli siły z innymi partnerami-ekspertami i mają podejście systemowe, które ma kluczowe znaczenie dla przyszłych rozwiązań w zakresie obiegu zamkniętego i upcyklingu (forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają wyroby o wartości wyższej, traktowane jako wartościowe surowce) , aby utrzymać się komercyjnie i wywrzeć znaczący wpływ na branżę. Łączenie sił w przemyśle szklarniowym jest bardzo cenne.

Zwycięzca Kategorii Koncepcja

Kategoria „Koncepcja”: Corvus drones BV z Corvus Drones

Urządzenie jest w pełni automatycznym dronem latającym w szklarniach przeznaczonym do monitorowania upraw. Unikalna jest automatyczna nawigacja oparta na oprogramowaniu do wizualnej odometrii (sygnały GPS są zbyt słabe, aby można je było wykorzystać w szklarni). Kiełkowanie nasion, rośliny użytkowe i pomiar powierzchni liści to pierwsze zastosowania.

Komentarze Jury:

  • „Corvus zdecydował się na współpracę ze strategicznymi partnerami w ramach koncepcji platformy. Każdy partner jest silny w czymś innym, co dało obiecujące efekty”
  • „Model abonamentowy, jest inspirujący i może być przykładem dla innych firm”
  • „Dynamiczne narzędzia oceny upraw w szklarni są poszukiwane w zakresie cyfryzacji produkcji roślinnej i rolnictwa precyzyjnego”
  • Rada jury: podjąć prace nad wyjaśnieniem korzyści z wykorzystania dronów na innych platformach
  • Pytanie jury: Jak latać w gęstych uprawach?

Zwycięzca Kategorii Innowacje

Kategoria Innowacje: Van Iperen International z GreenSwitch Original

GreenSwitch® Original to pierwszy nawóz azotanowy ze źródła organicznego. Jest to krystalicznie czysta płynna formuła odpowiednia do zaawansowanych technologicznie szklarni oraz wszelkich zastosowań fertygacji na otwartym polu lub dolistnego stosowania w uprawach owoców, warzyw i roślin ozdobnych.

Komentarze Jury:

  • „Efektywne nawożenie przy dużym wkładzie w gospodarkę o obiegu zamkniętym”
  • „Doceniliśmy podejście systemowe, jakie stosuje GreenSwitch, łącząc ze sobą różne podmioty w zakresie dostaw żywności i energii”
  • „Potencjał do zastosowania na całym świecie”
  • „Interesująca zasada ekstrakcji innych składników odżywczych (z innych źródeł) w przyszłości”
  • Pytanie jury: Czy nawóz jest skalowalny?

fot. GreenTech

Related Posts

None found

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności