Uprawa papryki w nieogrzewanych tunelach foliowych to w warunkach klimatycznych Polski niełatwe zadanie. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie stanowiska i rozpoczęcie uprawy, aby do stresów termicznych nie dokładać kolejnych związanych z nieodpowiednią wilgotnością, zasobnością czy odczynem podłoża. Dzięki umiejętnemu żywieniu roślin można nawet łagodzić stres termiczny.
Standardowo termin nasadzeń w nieogrzewanych tunelach foliowych przypada na drugą połowę kwietnia lub początek maja, w uprawach nieosłanianych jest to zwykle pierwsza połowa maja. Chłodna wiosna jest w ostatnich latach regułą, dlatego nie należy się nadmiernie spieszyć z rozpoczęciem produkcji rozsady. Przetrzymywanie wyrośniętych roślin w mnożarce zawsze jest ze szkodą dla ich kondycji i rentowności uprawy zważywszy na konieczność dłuższego ogrzewania. Jeszcze gorszym rozwiązaniem jest sadzenie rozsady w niedostatecznie ogrzaną glebę.
“Ochrona i biostymulacja papryki“, to temat webinarium, który wspólnie z firmami ICL, Koppert, Tradecorp poruszyliśmy w dniu 10 marca. Nasi licznie zgromadzeni widzowie mieli okazję wysłuchać dawki cennych informacji i rekomendacji naszego gościa specjalnego Marcina Niedobylskiego z firmy Agro-Spec.
Program wydarzenia:
- Nowoczesne nawozy do profesjonalnej uprawy papryki – Andrzej Miąsko, ICL
- Uprawa papryki bez pozostałości środków ochrony roślin – Tomasz Domański, Koppert
- Biostymulacja papryki – Andrzej Zbroja, Tradecorp
- Papryka od A do Z, czyli uprawa papryki w “pigułce” – Marcin Niedobylski, doradca uprawowy Agro-Spec – GOŚĆ SPECJALNY WYDARZENIA
Przedstawiamy nagranie z webinarium z dnia 10 marca 2021 r. pt. “Ochrona i biostymulacja papryki”. Serdecznie zapraszamy do korzystania!
Eksperci:
- Andrzej Miąsko (ICL) – Nowoczesne nawozy do profesjonalnej uprawy papryki [link, zapis 1:53]
- Tomasz Domański (Koppert) – Uprawa papryki bez pozostałości środków ochrony roślin [link, zapis 20:50]
- Andrzej Zbroja (Tradecorp) – Biostymulacja papryki [link, zapis 38:17]
- Marcin Niedobylski (Agro-Spec) – Uprawa papryki od A do Z – GOŚĆ SPECJALNY WYDARZENIA [link, zapis 57:05]
——————————————————————————————————