Papryka bez skazy, czyli o tym jak najlepiej podejść do uprawy papryki [Video, 11.03.2021]

Uprawa papryki pod osłonami

Uprawa papryki w nieogrzewanych tunelach foliowych to w warunkach klimatycznych Polski niełatwe zadanie. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie stanowiska i rozpoczęcie uprawy, aby do stresów termicznych nie dokładać kolejnych związanych z nieodpowiednią wilgotnością, zasobnością czy odczynem podłoża. Dzięki umiejętnemu żywieniu roślin można nawet łagodzić stres termiczny.

Standardowo termin nasadzeń w nieogrzewanych tunelach foliowych przypada na drugą połowę kwietnia lub początek maja, w uprawach nieosłanianych jest to zwykle pierwsza połowa maja. Chłodna wiosna jest w ostatnich latach regułą, dlatego nie należy się nadmiernie spieszyć z rozpoczęciem produkcji rozsady. Przetrzymywanie wyrośniętych roślin w mnożarce zawsze jest ze szkodą dla ich kondycji i rentowności uprawy zważywszy na konieczność dłuższego ogrzewania. Jeszcze gorszym rozwiązaniem jest sadzenie rozsady w niedostatecznie ogrzaną glebę.

Ochrona i biostymulacja papryki“, to temat webinarium, który  wspólnie z  firmami ICL, Koppert, Tradecorp poruszyliśmy w dniu 10 marca. Nasi licznie zgromadzeni widzowie mieli okazję wysłuchać dawki cennych informacji i rekomendacji naszego gościa specjalnego Marcina Niedobylskiego z firmy Agro-Spec.

Program wydarzenia:

  1. Nowoczesne nawozy do profesjonalnej uprawy papryki – Andrzej Miąsko, ICL
  2. Uprawa papryki bez pozostałości środków ochrony roślin – Tomasz Domański, Koppert
  3. Biostymulacja papryki – Andrzej Zbroja, Tradecorp
  4. Papryka od A do Z, czyli uprawa papryki w “pigułce” – Marcin Niedobylski, doradca uprawowy Agro-Spec – GOŚĆ SPECJALNY WYDARZENIA

Przedstawiamy nagranie z webinarium z dnia 10 marca 2021 r. pt. “Ochrona i biostymulacja papryki”. Serdecznie zapraszamy do korzystania!

Eksperci:

  •  Andrzej Miąsko (ICL) – Nowoczesne nawozy do profesjonalnej uprawy papryki [link, zapis 1:53]

  • Tomasz Domański (Koppert) – Uprawa papryki bez pozostałości środków ochrony roślin [link, zapis 20:50]


  • Marcin Niedobylski (Agro-Spec) – Uprawa papryki od A do Z – GOŚĆ SPECJALNY WYDARZENIA [link, zapis 57:05]

 ——————————————————————————————————

 

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności