yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCebula zimująca w dobrej formie - stan plantacji 21.05.2021 r.

Cebula zimująca w dobrej formie – stan plantacji 21.05.2021 r. [VIDEO]

Z firmą Enza Zaden wybraliśmy się 21 maja br. na pola z cebulą zimującą w gospodarstwie Stanisława Polaka w Kruszwicy, który od wielu lat uprawia cebulę. W tym roku szczególnie wyróżniły się wczesne odmiany Tough Ball F1, Sonic F1 oraz Galatea F1.

W gospodarstwie Stanisława Polaka cebula zajmuje 22 hektary. W uprawie dominuje cebula z siewu wiosennego, ale uprawiana jest też cebula z dymki oraz cebula zimująca. W tym roku szczególnie wyróżniły się wczesne odmiany z oferty Enza Zaden (z hodowli Takii Seed): Tough Ball F1, Sonic F1 (w testach hodowlanych i wkrótce w sprzedaży) oraz Galatea F1. Paweł Wechterowicz z firmy Enza Zaden prezentuje, jak wyglądają poszczególne odmiany. Spośród nich najwcześniejsza to Sonic F1, następnie około tydzień późniejsza jest Tough Ball F1 oraz kolejna – Galatea F1.

Plantacja cebuli zimującej

Zobacz także: https://www.warzywa.pl/warzywa-polowe/zbior-cebuli-zimujacej-2021/

Zdaniem producenta zaletą tych odmian jest wczesność, ale także wyrównanie, silny wigor, zdrowy szczypior, brak tendencji do wybijania w pędy kwiatostanowe. Dwie pierwsze z wymienionych odmian to nowości, a odmianę Galatea F1 plantator uprawiał już w ubiegłym roku. Zaznacza, że nadaje się ona do krótkiego przechowywania. Po niecałych 3 tygodniach od tego nagrania – 9 czerwca cebula była gotowa do zboru. Wiele cebul osiągnęło średnicę powyżej 8 cm.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego, który został nakręcony w 21 maja br. :

 

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl