Cebula zimująca w dobrej formie – stan plantacji 21.05.2021 r. [VIDEO]

Z firmą Enza Zaden wybraliśmy się 21 maja br. na pola z cebulą zimującą w gospodarstwie Stanisława Polaka w Kruszwicy, który od wielu lat uprawia cebulę. W tym roku szczególnie wyróżniły się wczesne odmiany Tough Ball F1, Sonic F1 oraz Galatea F1.

W gospodarstwie Stanisława Polaka cebula zajmuje 22 hektary. W uprawie dominuje cebula z siewu wiosennego, ale uprawiana jest też cebula z dymki oraz cebula zimująca. W tym roku szczególnie wyróżniły się wczesne odmiany z oferty Enza Zaden (z hodowli Takii Seed): Tough Ball F1, Sonic F1 (w testach hodowlanych i wkrótce w sprzedaży) oraz Galatea F1. Paweł Wechterowicz z firmy Enza Zaden prezentuje, jak wyglądają poszczególne odmiany. Spośród nich najwcześniejsza to Sonic F1, następnie około tydzień późniejsza jest Tough Ball F1 oraz kolejna – Galatea F1.

Plantacja cebuli zimującej

Zobacz także: https://www.warzywa.pl/warzywa-polowe/zbior-cebuli-zimujacej-2021/

Zdaniem producenta zaletą tych odmian jest wczesność, ale także wyrównanie, silny wigor, zdrowy szczypior, brak tendencji do wybijania w pędy kwiatostanowe. Dwie pierwsze z wymienionych odmian to nowości, a odmianę Galatea F1 plantator uprawiał już w ubiegłym roku. Zaznacza, że nadaje się ona do krótkiego przechowywania. Po niecałych 3 tygodniach od tego nagrania – 9 czerwca cebula była gotowa do zboru. Wiele cebul osiągnęło średnicę powyżej 8 cm.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego, który został nakręcony w 21 maja br. :

 

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności