yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZbiór cebuli zimującej 2021

Zbiór cebuli zimującej 2021

Mimo opóźnienia wzrostu wielu warzyw z powodu niesprzyjającej pogody cebula zimująca już dorasta do wielkości handlowej i trafia na rynek. W gospodarstwie Stanisława Polaka w Kruszwicy 10 czerwca zebrano kombajnowo pierwsze cebule – odmiany Tough Ball F1 oraz Sonic F1 (hodowla Takii Seed, w ofercie firmy Enza Zaden), ale szybko dorastają również inne odmiany – np. Wolf F1 czy Swift F1.

Nasiona cebuli w tym gospodarstwie wysiano 25 sierpnia. W czasie największych mrozów na polu była niewielka pokrywa śnieżna, która zabezpieczyła rośliny przed wymarznięciem. Na początku czerwca cebule osiągnęły wielkość handlową. Niektóre z nich miały już powyżej 8 cm średnicy. Najwcześniej zbierane w tym roku odmiany wyróżniają się dużym wyrównaniem cebul i wyjątkowo cienką szyjką. Cebula zebrana z pola jest obierana, myta i pakowana w worki po 5 kg.

Zapraszamy do naszego fotoreportażu:

Aleksandra Andrzejewska
Aleksandra Andrzejewska
Absolwentka Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. W zespole redakcyjnym „Warzyw” pracuje od 2004 r. Zajmuje się głównie tematyką związaną z technologią uprawy warzyw i owoców miękkich. Uczestniczy również w przygotowaniu materiałów z mechanizacji ogrodnictwa.
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl