StoryEditor

Velum Prime nowy nematocyd do stosowania w ziemniakach i uprawach warzyw korzeniowych

Data:  03 kwiecień 2020Autor:
03 kwiecień 2020

Firma Bayer poinformowała o wprowadzeni na rynek nematocydu Velum Prime nowego preparatu do stosowania przeciwko nicieniom (wolno żyjącym oraz prowadzącym osiadły tryb życia) występującym w uprawach:

- ziemniak (Mątwik ziemniaczany, M. agresywny)

- warzywa korzeniowe :marchew, pietruszka , seler, pasternak ( guzaki, korzeniak szkodliwy ,mątwik marchwiowy, krępaki)

Preparat stosuje się w dawce 0,62,5 l/ha przed siewem lub sadzeniem rośliny uprawnej opryskując powierzchnie pola a następnie mieszając na głębokośc 10-20 cm. W przypadku ziemniak dozwolona jest również aplikacja rzędowa w trakcie sadzenia przy użyciu urządzeń wyposażonych w dysze opryskujące.

Pełna etykieta znajduje się pod tym linkiem: Velum Prime etykieta

info Bayer 

Przypominamy: Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie"

27. luty 2026 23:05