Od środy do piątku sucho i słonecznie w całym kraju. Noce staną się rześkie z temperaturą na poziomie 9/12 stopni na północy, 11/14 stopni na południu, wschodzie i w centrum do 13/16 stopni na zachodzie i południowym zachodzie. W ciągu dnia słupki rtęci wzrosną do 24/26 stopni na północnym wschodzie, 26/28 stopni na wschodzie i w centrum do 29/31 stopni na południu i zachodzie.
Od piątku kolejne ocieplenie. Temperatury na wschodzie, południu, zachodzie przekraczać mają 30 stopni. Na Podlasiu i Kaszubach najchłodniej- do 28 stopni.
Wysokiej temperaturze towarzyszyć ma możliwość lokalnych burz na zachodzie i południu kraju. Na pozostałym obszarze raczej sucho i bardzo słonecznie.
Wszystko wskazuje na powrót bardzo dużej suszy do całego kraju w najbliższych tygodniach. Większych opadów nie widać co najmniej do września.
Łukasz Sieligowski

