yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAgrounia dołączy do protestów. Co z Michałem Kołodziejczakiem?

Agrounia dołączy do protestów. Co z Michałem Kołodziejczakiem?

Ogólnopolski protest rolników odbędzie się już jutro – 24 stycznia. Producenci wyjdą na ulicę w ponad 170 miejscach w całej Polsce. Lista strajkujących wydłuża się z godziny na godzinę. Wśród nich są również rolnicy z Agrounii. Sam Michał Kołodziejczak wydał jednoznaczną deklarację.

Ogólnopolski protest rolników

Rolnicy wyjdą na ulice już 24 stycznia (środa). Protesty będą miały miejsce w całej Polsce. Wszystko, aby pokazać krzywdzącą politykę Unii Europejskiej, która może przyczynić się do upadku wielu gospodarstw rolnych. Na ten moment zarejestrowano ponad 170 miejsc, w których producenci zamierzają strajkować. Warto jednak zauważyć, że nie wszystkie punkty mogły zostać uwzględnione, a w rzeczywistości liczba protestów może być większa.

Czy Agrounia dołączy do protestów?

– Rolnicy z Agrounii też będą na drogach – powiedział wprost Michał Kołodziejczak. Lider Agrounii zaznaczył jednocześnie, w którym kierunku owe protesty są skierowane. Wiceminister stwierdził, że polityka rolna UE pod przywództwem Janusza Wojciechowskiego poszła w bardzo złą stronę. – To są lata przygotowań bardzo złych przepisów, których zresztą konsekwencje będziemy widzieli w następnych latach – mówił Kołodziejczak.

Lider Agrounii przytoczył kwestię Zielonego Ładu oraz WPR. Janusz Wojciechowski chwalił się, o czym przypomniał Kołodziejczak, że Polacy są do tego bardzo dobrze przygotowani. Twierdził również, że plan strategiczny w Polsce jest bardzo dobrze przygotowany. – Dzisiaj, żebyśmy (polscy rolnicy) dostali dopłaty na odpowiednim poziomie trzeba spełnić określone zasady i przepisy, które są tak naprawdę oderwane od rzeczywistości – podsumował Kołodziejczak.

Co z Michałem Kołodziejczakiem?

Obecność Michała Kołodziejczaka na protestach pozostawała zagadką dla wielu producentów. Wiceminister zadeklarował jednak, że nie opuści rolników w tak trudnych czasach. Lider Agrounii ma zjawić się na jutrzejszych protestach i razem z rolnikami wyrazić swoje stanowisko wobec kontrowersyjnej polityki Unii Europejskiej.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

– Jutro w Polsce rolnicze protesty. Nie wyobrażam sobie by w ten dzień nie być razem z rolnikami. Polityka Unii Europejskiej odnośnie rolnictwa poszła w bardzo niebezpieczną stronę. Otwarcie granic na bezcłowy przywóz wszystkich produktów rolno-spożywczych z Ukrainy to cios w polskie i europejskie rolnictwo. Stanowisko naszego rządu jest stanowcze i jasne. Będziemy bronić naszych gospodarstw, tylko silne rolnictwo będzie w stanie przetrwać trudny czas – zadeklarował dziś Michał Kołodziejczak na platformie X.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl