Ceny cebuli żółtej sięgają 1 euro

Obserwuje się zmożone zapotrzebowanie na cebulę na rynkach hurtowych. Eksperci szacują, że na przełomie marca i kwietnia możemy spodziewać się gwałtownego wzrostu cen warzywa. W Europie Zachodniej ceny cebuli żółtej sięgają euro. 

Zdaniem ekspertów popyt na cebulę wkrótce gwałtownie wzrośnie. Na rynku jest już importowana cebula z Egiptu, ale te możliwości są również ograniczone. W Holandii cebula żółta pakowana do worków obecnie kosztuje 0,80-1 euro za kilogram (hurt), z kolei luzem – 450-480 euro/tonę (w zależności od kalibru i jakości).
Są przypuszczenia, że w przypadku krajowego towaru cena osiągnie pułap 4 zł/kg. Obecnie skalibrowane warzywa (40-60 mm) oscylują na poziomie od 2,80 do 3,40 zł/kg w zależności od rejonu i odbiorcy.
Na rynku hurtowym Bronisze za cebulę hurtownicy płacą 3,75-4,25 zł/kg. Cebula biała kosztuje 3,5-4,0 zł, zaś czerwona 2,5-3,5 zł/kg. 
Na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej w Poznaniu ceny cebuli oscylują na poziomie 35-44 zł za worek 10-kilogramowy. Z kolei na rynku hurtowym “Zjazdowa” w Łodzi ceny cebuli wahają się od 45 do 50 zł pakowane w worku 15 kg.

Do końca obecnego sezonu możemy się spodziewać dobrych cen za cebulę, gdyż w Europe tego warzywa jest mało.

źródło: Fresh-market

Related Posts

  1. zniszczone warzywa

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności