Dlaczego policja udaremniła protest rolników w Hrubieszowie?

Blokada protestu rolników w Hrubieszowie
fot. Policja Lubelska

Nawiązując do poprzedniego artykułu, w którym opisaliśmy „skandal” związany z protestem rolników w Hrubieszowie, podczas którego uczestnicy nie zostali dopuszczeni do miejsca wyszczególnionego w zezwoleniu przez licznie zgromadzonych funkcjonariuszy… Dlaczego policja udaremniła protest?

Jak informuje Policja, protest odbywa się na ul. Nowej przed przejazdem kolejowym. Ze względów bezpieczeństwa funkcjonariusze nie dopuszczają do wchodzenia na tory przez uczestników protestu. Jest to jednocześnie teren Kolejowego Przejścia Granicznego w Hrubieszowie, na którego blokadę zgody nie wyraża Straż Graniczna.

– Jesteśmy świadomi zagrożenia jakie mogłoby to spowodować. Protest został zaplanowany przez rolników od godz. 10.00 i ma potrwać do 19 kwietnia br. Naszym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników protestu, jak również podróżujących i osób postronnych – czytamy w komunikacie.

Stróże prawa zaznaczają ponadto, że przez cały czas protestu będą czuwać nad bezpieczeństwem osób podróżujących oraz uczestników zgromadzenia. Kierując się względami bezpieczeństwa w ruchu kolejowym, przy jednoczesnym braku zgody Straży Granicznej ze względu na fakt, że miejsce to jest częścią Kolejowego Przejścia Granicznego w Hrubieszowie, nie mogą dopuścić na wchodzenie osób na torowisko. Jak podają, są świadomi zagrożenia jakie mogłoby to spowodować.

– Policjanci mogą w sposób bezpieczny i błyskawiczny zablokować część drogi, zorganizować objazdy i kierować ruchem drogowym, natomiast zastosowanie takich rozwiązań, nie jest w pełni możliwe w przypadku ruchu kolejowego. Naszym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników protestu, jak również podróżujących i osób postronnych – informuje Policja.

W wydanym komunikacie Policja apeluje także o zachowanie w tym miejscu szczególnej ostrożności, oraz stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

Źródło: Policja Lubelska

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Protest rolników w Hrubieszowie
  2. Sadzenie kapusty pekińskiej. Wymagania pokarmowe kapusty pekińskiej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności