yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościRekordowe plony cebuli w Holandii

Rekordowe plony cebuli w Holandii [VIDEO]

W Europie znaczącym producentem cebuli jest Holandia. Jednocześnie jest tam przechowywana cebula pochodząca z innych krajów, stąd ilość tego warzywa eksportowanego z Holandii co roku przekracza krajową produkcję. Kolejny odcinek z cyklu “Warzywnicza Środa On line” poświęciliśmy tematowi sytuacji cebuli na rynku europejskim, a gościem specjalnym był Adam Prabucki z firmy Hazera.

Tegoroczny sezon cebulowy 2021 w Holandii rozpoczął się pod znakiem chłodnej i bardzo deszczowej aury. W niektórych regionach w ciągu jednej doby spadło blisko 100 mm wody/m2. Holenderscy eksperci oszacowali, że blisko 10 proc. zasiewów zostało zniszczone. Kuriozalne jest to, że pomimo tak trudnych warunków atmosferycznych, sezon zakończył się rekordową produkcją cebuli.
W Europie wyprodukowaliśmy niemal 7,4 mln ton cebuli, co oznacza wzrost o 10 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. W Holandii sezon zakończył się na poziomie 1,9 mln ton – to rekordowe plony, jeszcze nigdy nie zebrano tyle cebuli. W Hiszpanii 1,6 mln ton, w Polsce również zbliżyliśmy się do rekordowych zbiorów – ponad 600 tys. ton tego warzywa. Na uwagę zasługuje fakt, że wzrost plonów w wymienionych krajach był spowodowany większą powierzchnią zasiewów – mówił A. Prabucki. 

Podsumowanie sezonu cebulowego 2021 usłyszycie Państwo w wypowiedzi Adama Prabuckiego:

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl