yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościRosja: w Elektrostalu rozpoczęto produkcję szklarniową bakłażana

Rosja: w Elektrostalu rozpoczęto produkcję szklarniową bakłażana

Kompleks szklarniowy Iwanisowo w mieście Elektrostal (Rosja) rozpoczął produkcję towarową nowej odmiany bakłażana – informuje służba prasowa Ministerstwa Rolnictwa regionu moskiewskiego.

„Duży kompleks szklarniowy z całorocznym cyklem produkcji warzyw rozszerzył swój asortyment o bakłażana To nowe warzywo ma być uprawiane na stałe ”- zapowiedział regionalny przedstawiciel ministerstwa rolnictwa Andriej Razin.

Angela, tak nazywa się nowa odmiana, która będzie uprawiana w Elektrostalu. Owoce mają masę od 350 do 400 gramów, i długość 22-25 cm. Na skórce widoczne są fioletowo-białe paski, odmiana ma biały miąższ i długi okres przydatności do spożycia.

„Produkcja oberżyny odbywać się będzie na areale około 0,7 ha. Posadzonych zostanie ok. 15 tysięcy roślin na podłożu kokosowym. Przybliżona produktywność wyniesie 45-50 kilogramów na metr kwadratowy. Mieszaniec bakłażana została wpisany do Państwowego Rejestru Osiągnięć Selekcyjnych i dopuszczony do stosowania na terytorium Rosji ”- zaznaczył Razin.

Aby wybrać odpowiednią odmianę bakłażanów, agronomowie z przedsiębiorstwa przetestowali kilka mieszańców. W sezonie 2019-2020 produkowali rozsadę, uprawiali rośliny oceniając ich wygląd, produktywność oraz odporność na szkodniki i choroby. W rezultacie agronomowie wybrali odmianę Angela.

„Eksperymentalne partie bakłażanów zostały dostarczone do markowych sklepów w Iwanisowie w celu zbadania popytu. Odbiór klientów był pozytywny”.

Minister przypomniał, że powierzchnia kompleksu szklarni w Iwanisowie to 20,5 ha. Wysoki stopień automatyzacji oraz nowoczesne technologie pozwalają na całoroczną uprawę około 20 tysięcy ton pomidorów, ogórków i sałaty.

mosreg.ru

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl