yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościToBRFV rozprzestrzenia się po Europie

ToBRFV rozprzestrzenia się po Europie

Kolejnym krajem, w którym wykryto ToBRFV, jest Hiszpania. Rafael Sánchez Trujillo, szef Służby Zdrowia Roślin Junta de Andalucía, powiedział o znalezieniu wirusa w szklarni w Almerii podczas kongresu Semilla Innova. Oficjalne źródła nie potwierdzają jeszcze tego ustalenia – wysłano jedynie raport do Unii Europejskiej zawierający informacje na temat znalezienia wirusa. 

Zainfekowana szklarnia w Almerii jest izolowana, podjęte postępowanie jest zgodne z protokołami ustanowionymi na okoliczność stwierdzenia wirusa, podają lokalne publikacje. „Wszystkie ryzyka zostały zminimalizowane, aby zapewnić ochronę sąsiednich gospodarstw” – wyjaśnił Rafael Sánchez Trujillo.

Wirus jest nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt, ale może powodować poważne szkody w uprawach. Co więcej bardzo łatwo się rozprzestrzenia. Od pierwszego pojawienia się wirus został wykryty w  Niemczech, Kalifornii, Meksyku, Włoszech, Grecji, Chinach, Izraelu, Jordanii i Wielkiej Brytanii.

Wirus rozprzestrzenia się również w Holandii. Obecnie mówi się o jego wykryciu w 10 szklarniach: 6 w regionie Westland i 4 poza nim. Ponadto istnieje 7 innych szklarni, w których istnieje poważne podejrzenie wystąpienia wirusa.

Chociaż nie zostało to oficjalnie potwierdzone przez organy rządowe, uważa się, że skażone są również szklarnie w USA (poza Kalifornią) i w Kanadzie – chociaż rygorystyczne środki higieny pomogły ogrodnikom pozbyć się wirusa.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Ponieważ nie ma szczepionek ani odmian odpornych na ToBRFV, należy pozbyć się wirusa poprzez dokładne oczyszczenie szklarni. 

Ponieważ wielu hiszpańskich hodowców prowadzi produkcję w glebie, oczekuje się, że wirus będzie bardzo niebezpieczny dla upraw w tym kraju. Podobna sytuacja miała miejsce we Włoszech, gdzie mówi się, że wirus rozprzestrzenia się stale.

za HortiDaily

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl