yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościTrwa rekrutacja na rolnicze startupy

Trwa rekrutacja na rolnicze startupy

Posiadasz już prototyp innowacyjnego rozwiązania dla rolnictwa i chcesz go przetestować w gospodarstwie rolniczym lub na polu? EIT Food otworzył kolejną rekrutację startupów z sektora rolniczego do programu Test Farms.

Test Farms. Program, który pozwoli rozwinąć innowacyjny pomysł 

Celem programu jest przetestowanie w gospodarstwie lub na polu rolnika innowacyjnych rozwiązań zaproponowanych przez startupy. Testy dają wiarygodną odpowiedź o zapotrzebowanie ze strony docelowych użytkowników i zaproponowanie ewentualnych usprawnień. EIT Food wspiera proces poprzez znalezienie odpowiedniego gospodarstwa i zainteresowanego rolnika, zaangażowanie doświadczonych ekspertów rolniczych w trakcie testów. Startupy mogą liczyć na 3000 EUR grantu na przeprowadzenie testu.

 W trakcie trzech lat trwania Test Farms pomógł łącznie przetestować ponad 45 innowacyjnych rozwiązań w branży rolniczej. Przy swoim szerokim zasięgu, program dociera do startupów od Estonii poprzez Polskę, aż po pola Hiszpanii i Portugalii ze swoimi możliwościami. Testowane są rozwiązania zarówno w szklarniach, jak i na otwartych polach przy zachowaniu różnorodności upraw. W tym roku startupy będą miały możliwość połączenia z gospodarstwami z Polski, Hiszpanii i Włoch.

Zadowolenia z udziału w programie nie kryją sami rolnicy. Henryk Jeremiasz, rolnik, na którego polu były prowadzone testy: „Ten program przyczynia się do uczynienia rolnictwa bardziej zrównoważonym i produkcji żywności, która jest bezpieczna dla konsumenta”.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Twój pomysł na zrównoważone rolnictwo

Mniejsze użycie chemicznych herbicydów i niższe koszty żywności ekologicznej. To jedne z wielu korzyści rozwiązania, które udało się przetestować wizjonerskiej firmie ULLMANNA z Czech w edycji Test Farms z 2020 r. Mniej herbicydów oznacza mniej chemikaliów do gleby.  Rozwiązanie łączy technologie robotyki i uczenia maszynowego, w celu uproszczenia uprawy produktów ekologicznych. Jest to pudełko z kamerami, czujnikami i komputerem z wejściem-wyjściem, które producenci mogą zintegrować ze swoimi maszynami, aby sterować mechaniką odchwaszczania.  Testy rozwiązania i późniejsza współpraca z EIT Food pozwoliła startupowi pozyskać pierwszych klientów oraz kolejne finansowanie.

Można już aplikować do Test Farms

W marcu ruszyła rekrutacja do już czwartej edycji programu Test Farms. W tym roku EIT Food zaprasza do programu startupy posiadające prototyp rozwiązania gotowy do testów rolniczych z Europy Środkowowschodniej, w tym Polska oraz Europy Południowej. W tym roku z Test Farms będą mogły skorzystać również firmy z Europy Zachodniej oraz Skandynawii. Dla tych przedsiębiorców koszt udziału w programie wyniesie 1500 EUR.

Zgłoszenia do Test Farms będą przyjmowane do 29 kwietnia 2022 roku.

EIT Food 

Test Farms to projekt wspierany przez EIT Food. EIT Food to największa na świecie i najbardziej dynamiczna społeczność zajmująca się innowacjami w branży spożywczej. Przyspieszamy innowacje, aby zbudować przyszłościowy system żywnościowy, który produkuje zdrową i zrównoważoną żywność dla wszystkich. 

Wspierani przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), organ Unii Europejskiej, inwestujemy w projekty, organizacje i osoby, które podzielają nasze cele dotyczące zdrowego i zrównoważonego systemu żywnościowego. Odblokowujemy potencjał innowacyjny w przedsiębiorstwach i na uniwersytetach oraz tworzymy i skalujemy startupy rolno-spożywcze, aby wprowadzać na rynek nowe technologie i produkty. Wyposażamy przedsiębiorców i specjalistów w umiejętności potrzebne do przekształcenia systemu żywnościowego i umieszczamy konsumentów w centrum naszej pracy, pomagając budować zaufanie poprzez ponowne połączenie ich z pochodzeniem żywności. 

Dowiedz się więcej na: http://www.eitfood.eu

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl