Ustanowienie rekordu plonu kapusty 2021 (cz. 1) – PROCAM [VIDEO]

Plantacja kapusty

W gospodarstwie Michała Raja w miejscowości Miechów-Charsznica firma Procam we współpracy z partnerami branżowymi podjęła próbę ustanowienia rekordu plonu kapusty 2021. Bohaterką wydarzenia jest odmiana Report F1.

Celem ustanawiania rekordu było zebranie jak największego plonu kapusty z jednego hektara przy jednoczesnym zachowaniu najważniejszych parametrów jakościowych. 

Dzięki zaangażowaniu gospodarza pana Michała Raja firma Procam we współpracy z partnerami branżowymi, z którymi ustaliła strategię w nawożeniu i ochrony roślin, podjęła próbę ustanowienia rekordu plonu kapusty przy jednoczesnym zachowaniu najważniejszych parametrów jakościowych. To wyzwanie podjęliśmy w dość trudnym roku dla uprawy kapusty – informuje Sławomir Mechacki z firmy Procam Polska. 

Zobacz także: Ustanowienie rekordu plonu kapusty (cz. 2) – PROCAM [VIDEO]

Tegoroczna aura była wyzwaniem dla producentów kapusty zwłaszcza na południu Polski. Na polu, którym firmy branżowe postanowiły ustanowić rekord plonu, rosła kapusta odmiany Report F1. Jak informuje Paweł Glanowski z firmy Bejo Poland odmiana ta bardzo dobrze sprawdziła się w roku, w którym presja chorób grzybowych i bakteryjnych była bardzo wysoka.

Ochrona insektycydowa na plantacji pana Raja w miejscowości Miechów-Charsznica była prowadzona w technologii Verimark. W materiale filmowym usłyszą państwo szczegółową strategię nawożenia i ochrony kapusty. Serdecznie zapraszamy do wspólnego oglądania:

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności