yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościAktualne ceny kapusty w markecie. Klient płaci kilkukrotnie więcej niż u rolnika

Aktualne ceny kapusty w markecie. Klient płaci kilkukrotnie więcej niż u rolnika

Aktualne ceny kapusty w markecie są czterokrotnie lub nawet pięciokrotnie wyższe niż ceny u rolnika. Klient płaci krocie, pojawiają się wzmianki o paragonach grozy, a rolnik otrzymuje za swoją ciężką prace grosze.

Aktualne ceny kapusty w markecie

Sytuacja nie jest niczym nowym, jednak wciąż wywołuje mieszane uczucia. Oczywistym jest fakt, że sam market także musi zarobić. Niemniej, czy to uzasadnia czterokrotnie czy nawet pięciokrotnie wyższe ceny? Tym razem przyjrzymy się krajowej kapuście białej. Ile kosztuje kilogram? Aktualna cena kapusty białej w markecie wynosi 3,99 zł za kilogram.

Aktualne ceny kapusty u rolnika

Stawki są czterokrotnie lub nawet pięciokrotnie niższe. Na jednym z rynków hurtowych aktualna cena kapusty białej u rolnika to 0,80-1,00 zł za kilogram. Warto przy tym zaznaczyć, że w wielu gospodarstwach rozpoczęły się zbiory i na rynku jest coraz więcej towaru. Niekiedy, biorąc to pod uwagę, ciężko uzyskać nawet niższy pułap cenowy.

Skąd wynikają różnice w cenach?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Różnice w cenach wynikają z długich łańcuchów dostaw oraz marż narzucanych przez poszczególnych pośredników. Każdy chce dla siebie jak najwięcej. Warto jednak zaznaczyć, że najbardziej poszkodowani są w tym wszystkim konsumenci oraz sami rolnicy, którzy włożyli dużo pracy i pieniędzy w produkcję.

Rolnik zostaje na lodzie

Koszty produkcji są aktualnie bardzo wysokie, a dostępność surowców pozostawia wiele do życzenia. Skoro wyprodukowanie kilograma danego warzywa jest droższe, cena uzyskiwana przez rolnika powinna być wyższa. Niestety, nie ma to miejsca w rzeczywistości, a w przypadku niektórych produktów jest wręcz odwrotnie. Tyczy się to także kapusty.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl