yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny Ursusa C-360 3P. Za ile kupimy dziś perkinsa w dobrym...

Aktualne ceny Ursusa C-360 3P. Za ile kupimy dziś perkinsa w dobrym stanie? [PRZEGLĄD CEN]

Dlaczego perkins to perkins? Jakie są aktualne ceny Ursusa C-360 3P? Za ile kupimy dziś ciągnik w bardzo dobrym stanie technicznym? Sprawdź aktualny przegląd cen Ursusa C-360 3P w 2024 roku.

Poznaj Ursusa C-360 3P. Dlaczego wołają go “perkins”?

Marka Ursus jest znana wśród rolników przede wszystkim za sprawą poczciwego ciapka, czyli modelu C-330, który znalazł swoje miejsce w wielu gospodarstwach. Cenionych i lubianych przez producentów maszyn jest jednak znacznie więcej. Tym razem skupimy się na równie popularnym perkinsie, czyli modelu C-360 3P. Ciągnik był z przerwami produkowany w latach 1981-1998. Swoją nazwę traktor zawdzięcza trzycylindrowemu silnikowi marki Perkins. To charakterystyczny komponent tego modelu. Posiada moc rzędu 47,5 konia mechanicznego i wyróżnia się przede wszystkim niższym zużyciem paliwa. Kwestia ta pozostaje niezwykle istotna dla producentów, szczególnie w obecnych czasach.

Warto wskazać, zanim przejdziemy do przeglądu aktualnych cen Ursusa C-360 3P, jak bardzo producenci cenią samą markę. Z czego to wynika? Kluczowa jest żywotność i niezawodność tych maszyn. Ursusy C-330 czy C-360 3P mają już kilkadziesiąt lat, a i tak dzielnie wykonują powierzone im prace w gospodarstwach. Naprawy nie są natomiast zbyt wymagające i większość z nich producenci są w stanie wykonać na własną rękę, niskim kosztem. Ursusy na dobre wpisały się w historię polskiego rolnictwa. Sentyment, jak widać, pozostał aż do dziś. Jak natomiast kształtują się ceny Ursusa C-360 3P w 2024 roku?

Aktualne ceny Ursusa C-360 3P w 2024 roku

Aktualne ceny Ursusa C-360 3P, tak jak w przypadku Ursusa C-330, zamykają się w dość szerokim przedziale. Nie sposób jednoznacznie ocenić kosztów, które będzie musiał ponieść potencjalny nabywca. Warto ponadto przy tym wskazać, że stawki w ostatnich latach znacząco wzrosły. Zaletą jest jednak, że nie znajdziemy tu maszyn w stanie agonalnym. Najtańsze perkinsy pozostawiają wprawdzie nieco do życzenia, ale to ciągniki, którymi w wielu przypadkach wyjdziemy w pole od razu po zakupie. Za ile więc kupimy perkinsa?

Ursusy C-360 3P w cenie 15-20 tys. zł

Najtańsze Ursusy C-360 3P nie są idealnym rozwiązaniem. W wielu przypadkach ciągnik będzie w stanie wyjechać w pole po zakupie, ale praca maszyny może okazać się nieco rozchwiana. Producenci, którzy zdecydują się na perkinsa za 15-20 tys. zł muszą uwzględnić szereg napraw. Niekiedy może okazać się ponadto, że maszyna wymaga generalnego remontu silnika. Niemniej, traktor we wskazanym przedziale cenowym to nie ruina. Tego samego nie możemy powiedzieć o najtańszych ciapkach, czyli Ursusach C-330.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Najtańszy Ursus C-360 3P w popularnym serwisie ogłoszeniowym został wystawiony za 15 tys. zł. Warto wskazać, że tanich perkinsów nie ma zbyt wiele. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, gdyż ciągnik jest jeszcze stosunkowo “młody”. Maszyny w cenie 15-20 tys. zł często wymagają poprawek lakierniczych. Co więcej, niekiedy sprzedawcy oferują Ursusa C-360 3P bez “papierów”. Dokumenty są natomiast kluczowe przy rejestracji.

Ursusy C-360 3P w cenie 20-30 tys. zł

Ursus C-360 3P w cenie 20-30 tys. zł to już zupełnie inna bajka. Oczywiście i tu możemy trafić na “perełki”, które przyprawią nas o zawrót głowy, ale większość maszyn w tych pieniądzach to dobre rozwiązanie. Konieczność generalnego remontu silnika od razu po zakupie jest tu rzadkością. Niemniej, maszyna będzie wymagała szeregu drobnych napraw, poprawek lakierniczych czy usprawnień. Tak czy inaczej, wyjechać w pole możemy nią bez zastanowienia. Najwięcej jest na ten moment ofert rzędu 27-30 tys. zł.

Od kogo możemy kupić Ursusa C-360 3P? W większości przypadków perkinsy w cenie 20-30 tys. zł sprzedają producenci, którzy gospodarują na dużej powierzchni, a maszyna służyła im dotychczas jako dodatkowe wsparcie. Nie powinno to jednak nikogo zmylić. Ciągnik niewątpliwie był w ciągłej eksploatacji, przez co jego stan nie będzie idealny.

Ursusy C-360 3P w cenie 30-40 tys. zł

Równie dużą liczbę ofert możemy znaleźć w przedziale cenowym 30-40 tys. zł. Nierzadko otrzymujemy tu informację od sprzedającego o szeregu napraw, które już zostały przeprowadzone. Tyczy się to także generalnego remontu silnika, który bywa dość kosztowny. Nie trzeba tu także wspominać, że zakupiony perkins podoła każdej powierzonej pracy. Producenci, którzy mogą pozwolić sobie na Ursusa C-360 3P za 30-40 tys. zł, powinni dokładnie przejrzeć oferty, gdyż często trafiają się maszyny od pierwszego właściciela.

Ursusy C-360 3P w cenie 40-51 tys. zł

Najdroższych Ursusów C-360 3P znaleźliśmy niewiele, ale niewątpliwie przyciągają one uwagę. To przede wszystkim maszyny w idealnym stanie technicznym. Nie trzeba tłumaczyć, że części są w nich oryginalne. Odnowione sztuki czy te, które są po generalnym remoncie, pozostają standardem we wskazanym przedziale cenowym. Tak jak w przypadku maszyn za 30-40 tys. zł, oferty często pochodzą od pierwszych właścicieli. Udogodnieniem w niektórych ofertach okazuje się zamontowane wspomaganie kierownicy. Niemniej, także w tym przypadku trudno jest jednak mówić o stanie kolekcjonerskim.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl