yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKrajowe, młode ziemniaki już na Broniszach. Sprawdź aktualne ceny ziemniaków 24.04.2024

Krajowe, młode ziemniaki już na Broniszach. Sprawdź aktualne ceny ziemniaków 24.04.2024

Młode ziemniaki pojawiły się już na rynku hurtowym w Broniszach.  Sprawdziliśmy, jak przedstawiają się aktualne ceny ziemniaków w dniu 24.04.2024. Ile kosztuje kilogram polskiego warzywa?

Sezon na nowalijki rozkręca się z dnia na dzień. Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach pojawiły się polskie, młode ziemniaki. Pierwsze dostawy miały miejsce w poprzednim tygodniu, a konkretnie w dniu 18.04.2024. Na ten moment podaż jest symboliczna, ale niebawem się to zmieni. Od pierwszych dostaw minął niemal tydzień. Cena póki co się nie zmieniła. Ile kosztują młode ziemniaki w dniu 24.04.2024?

Aktualne ceny ziemniaków 24.04.2024

Aktualne ceny krajowych, młodych ziemniaków w dniu 24.04.2024 zamykają się w przedziale 13,00-20,00 zł/kg. Niższe stawki rzędu 13,00 zł/kg dotyczą drobnych ziemniaków. Wyższy przedział cenowy odnosi się natomiast do grubych sztuk. Krótko mówiąc, wszystko zależy od kalibru. Na ten moment producenci oferują jedną odmianę, a konkretnie Irgę.

Na rynku hurtowym w Broniszach, oprócz młodych ziemniaków, znajdziemy oczywiście towar z zeszłorocznych zbiorów. W tym przypadku ceny zależą od odmiany. Ziemniaki o białym miąższu w dniu 24.04.2024 kosztują 2,13 zł/kg. Ceny za odmiany o żółtym zabarwieniu to z kolei 1,53-1,66 zł/kg. Warto jednak zaznaczyć, że sprzedaż prowadzona jest tutaj głównie przez hurtowników. Rolników na placu jest bowiem bardzo niewielu.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl