yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

Baner Sivanto Prime

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościPora na pora. Jaka cena za kilogram porów?

Pora na pora. Jaka cena za kilogram porów? [06.12.2023]

Sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Skutki trudnych warunków pogodowych zauważalne są na rynku. Aktualne ceny porów przedstawiają się na zdecydowanie wyższym poziomie aniżeli w poprzednim tygodniu. Ile za kilogram porów?

Skutki trudnych warunków pogodowych zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej możemy zaobserwować na rynkach hurtowych, w tym także na rynku w Broniszach. Niższa dostępność porów dość znacząco wpływa bowiem na ceny. Tak jak zapowiadaliśmy w poprzednim tygodniu, stawki wzrosły w bardzo dużym stopniu.

W ramach przypomnienia, uprzednio mogliśmy napotkać ceny nawet na poziomie poniżej 4,00 zł za kilogram w hurcie. Na jakim poziomie aktualnie się one przedstawiają? Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach cena wywoławcza u większości producentów, którzy oferują pory to aktualnie 5,00 zł za kilogram. Tyczy się to ilości hurtowych.

Wśród ofert napotkamy również towar importowany z Flandrii, czyli regionu w Belgii. Tamtejsze pory zdecydowanie różnią się od warzywa z polskich gospodarstw. Sprowadzany produkt jest przede wszystkim cienki, co rzecz jasna nie jest cechą pożądaną. Jak w tym przypadku kształtują się aktualne ceny? Importerzy także liczą sobie 5,00 zł za kilogram.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl