yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSzykuje się prawdziwa rewolucja. Ceny pietruszki wystrzelą w górę? 12.04.2024

Szykuje się prawdziwa rewolucja. Ceny pietruszki wystrzelą w górę? 12.04.2024

Ceny pietruszki idą w górę. Sytuacja wygląda niemal identycznie jak w 2019 roku, kiedy pietruszka kosztowała maksymalnie 18,00 zł/kg. Jak przedstawiają się aktualne ceny pietruszki na rynku w Broniszach w dniu 12.04.2024? Czy szykuje się prawdziwa rewolucja?

Jakie są aktualne ceny pietruszki?

Cena pietruszki ponownie wzrasta. Jak obecnie przedstawia się sytuacja? Aktualne na dzień 12.04.2024 ceny pietruszki na rynku hurtowym w Broniszach wynoszą 8,00 zł/kg. Oczywiście przedział cenowy jest znacznie większy. Wyżej wskazana cena dotyczy towaru wysokiej jakości. Odbiorcy wymagają, by był wyrównany i czysty. W przypadku pietruszki “kulinarnej” ceny w dniu 12.04.2024 oscylują natomiast na poziomie około 6,00 zł/kg. W sprzedaży detalicznej zdarza się, że stawki są nieco wyższe i dochodzą do 9,00 zł/kg.

Czy czeka nas rewolucja?

Wszystko na to wskazuje. Warto powrócić przy tym do 2019 roku, który ze względu na wysokie ceny pietruszki wspominają zarówno producenci, jak i konsumenci. W dniu 12.04.2023 cena pietruszki zamykała się w tym samym przedziale i wynosiła 7,00-9,00 zł/kg. Niedługo później zaczęła wzrastać, a w lipcu 2019 roku dochodziła do 18,00 zł/kg.

Co istotne, sezon nie był łatwy dla producentów. Pogoda uniemożliwiła zbiór pietruszki w odpowiednim terminie. Rolnicy nie mogli wjechać na pola, a warzywo było narażone momentami na niezwykle niekorzystne czynniki. Finalnie towar udało się wykopać, ale w niektórych sytuacjach jego jakość okazywała się zbyt niska, by mógł być przechowywany. Pietruszka często trafiała bezpośrednio na rynek, a wzrost podaży przyczynił się do obniżek. Następnie cena się ustabilizowała i pozostawała niezmienna aż do teraz.

Warto ponadto wskazać, że ewentualne niedobory nie zostaną najprawdopodobniej zniwelowane przez import. Polska tak naprawdę nie ma wielu możliwości w tym zakresie. Zdaniem jednego z producentów, cena pietruszki niebawem wzrośnie w jeszcze większym stopniu. Jak będzie w rzeczywistości? Aktualne informacje o cenach pietruszki będziemy przekazywać na bieżąco. W ramach ciekawostki, w 2019 roku stawki wzrosły do 10,00-13,00 zł/kg już w drugiej połowie kwietnia.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl