Belgia: Potwierdzono przypadek wirusa ToBRFV

Groźny wirus ToBRFV (Tomato brown rugose fruit virus) najczęściej poraża uprawę pomidorów, ale może rozprzestrzeniać się także w uprawie papryki. Potwierdzenie tego pierwszego przypadku ToBRFV w Belgii pochodzi ze Stacji Badawczej Roślin Warzywnych w Sint-Katelijne-Waver.

Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Produktów Konsumenckich FASFC nałożył na przedmiotowe gospodarstwo nadzwyczajne środki ochronne, aby zapobiec jego rozprzestrzenianiu się wewnątrz i na zewnątrz obiektu uprawowego. Ponieważ firma przestrzega wszelkich narzuconych zasad higieny i działa zgodnie z wymaganymi protokołami, warzywa mogą być nadal zbierane i sprzedawane. Stacja testowa radzi belgijskim plantatorom pomidorów, aby starannie przeprowadzali lustrację roślin i zgłaszali podejrzane rośliny oraz zlecali ich analizę. Wczesne wykrycie może zapobiec wielu późniejszym uszkodzeniom spowodowanym przez ToBRFV.

Źródło: nieuweoogst.nl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności