yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościRosja nadal dynamicznie zwiększa eksport ogórków szklarniowych do Polski

Rosja nadal dynamicznie zwiększa eksport ogórków szklarniowych do Polski

Krajowych producentów ogórka szklarniowego niepokoją duże dostawy towaru z Rosji. Były one widoczne zwłaszcza w pierwszych 8 miesiącach 2021 r. Wówczas dostarczono do Polski 579 ton świeżych warzyw, podczas gdy w tym samym okresie 2020 r. nie zrealizowano ani jednej wysyłki. Nawiasem mówiąc, przez cały 2020 rok Rosja wyeksportowała do Polski 244 tony świeżego ogórka szklarniowego. Największe dostawy były realizowane w październiku i listopadzie.

W październiku 2021 cena ogórka w Rosji była bardzo wysoka, przekraczająca poziom cen ogórków w Polsce. Dlatego ograniczono wysyłki do naszego kraju. Z kolei w pierwszym tygodniu listopada ceny ogórków w tym kraju drastycznie spadły, a w Polsce przeciwnie, więc w niedalekiej przyszłości Rosja może ponownie eksportować ogórki na polski rynek – co budzi niepokój krajowego producenta.

Rosja wyeksportowała już 11 tys. ton ogórka szklarniowego w ciągu pierwszych 8 miesięcy 2021 roku, czyli o 28% więcej niż wolumen eksportu w tym samym okresie 2020 roku. Głównym rynkiem zbytu pozostała Białoruś, która sprowadziła 9,9 tys. ton rosyjskiego ogórka – dwa razy więcej niż rok wcześniej. Dostawy eksportowe rosyjskiego ogórka do Mołdawii również znacznie wzrosły – 2,6 razy, ale tutaj wolumen był znacznie niższy – 268 ton. Estonia i Gruzja również importowały ponad 200 ton ogórka wyprodukowanego w Rosji, ale kraje te zmniejszyły swój import w 2021 roku.

Źródło: East Fruit

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl