Charsznica 2021 – kolekcja odmian kapusty Bejo [VIDEO]

Paweł Glanowski, Bejo

Wrzesień to miesiąc, w którym tradycyjnie dużo uwagi poświęcamy kapuście. Charsznickie Dni Kapusty, to branżowa impreza, którą co roku mieszkańcy gminy, producenci i przetwórcy tego warzywa obchodzili cyklicznie  w drugi weekend września. Jednak ze względu na pandemię, już drugi sezon prezentowane są wyłącznie poletka demonstracyjne w wybranych gospodarstwach.

12 września w Charsznicy aż sześć firm nasiennych prezentuje, zarówno znane i cenione od lat, jak i nowe odmiany kapusty i warzyw kapustnych (ale też korzeniowych − marchwi). Na poletkach można także zapoznać się z propozycjami firm oferujących nawozy, środki ochrony roślin czy rozsadę warzyw, a także zobaczyć pokazy maszyn rolniczych.

W gospodarstwie Anny i Jakuba Kruszec mogą zapoznać się z odmianami kapusty z oferty firmy Bejo Zaden. Po kolekcji warzyw oprowadzają jej przedstawiciele. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego, w którym Paweł Glanowski omawia odmiany kapusty w zależności od przeznaczenia: do przetwórstwa, przechowywania i na “świeży rynek”.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności