Kapusty z Charsznicy online

Zapraszamy do obejrzenia zapisu z webinarium “Kapusty z Charsznicy online”. Charsznickie Dni Kapusty w tym roku nie odbywają się w tradycyjnej formie, jednak  można spotkać się indywidualnie z przedstawicielami niektórych firm nasiennych na ich poletkach pokazowych w okolicach Charsznicy.

My postanowiliśmy popatrzeć na tegoroczny sezon kapuściany w rejonie z różnych perspektyw organizując we współpracy z wójtem Charsznicy Janem Żebrakiem webinarium #kapustyzCharsznicyonline, które odbyło się w miniony czwartek 10 września.

Podczas webinarium Jan Żebrak przybliżył tradycję uprawy i kiszenia kapusty w Charsznicy. Odwiedziliśmy również uprawy Marcina i Magdaleny Garusów oraz Michała Raja, którzy opowiedzieli o swoich gospodarstwach i tegorocznym sezonie. Wraz z ekspertem firmy BASF – Maciejem Witą wybraliśmy się na pola Damiana Micyka, aby ocenić skuteczność środków ochrony roślin w kapuście i porozmawiać o zabezpieczaniu kapusty do długiego przechowywania przed chorobami.

Kolejnym z poruszanych tematów były możliwości stosowania preparatu Verimarku 200 SC przez mniejszych producentów warzyw kapustnych o czym mówili Marcin Żabowski z firmy FMC i Piotr Borczyński Z Kujawsko-pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Przebieg tegorocznego sezonu podsumowali także przedstawiciele Hurtowni Ogrodniczej Polger.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu z webinarium:

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności