Szkodniki zagrażające w uprawie warzyw kapustnych, cz. 1 [VIDEO]

Choroby i szkodniki warzyw

Na warzywach kapustnych przeznaczonych do konsumpcji najczęściej występuje mszyca kapuściana, rzadziej z kolei brzoskwiniowa. W ostatnich latach dużym zagrożeniem w uprawie tych warzyw jest mączlik warzywny. Duże straty w plonie mogą wyrządzić także śmietka kapuściana oraz wciornastek tytoniowiec. 

Właściwe rozpoznawanie szkodników, znajomość ich biologii, ustalenie dokładnych terminów stosowania insektycydów przeciwko szkodnikom pozwoli na zwiększenie skuteczności zabiegów do 90–100% i uzyskanie wysokich plonów dobrej jakości.

Gościem specjalnym w “Rozmowach o warzywnictwie” jest dr inż. Maria Rogowska, współautorka książki “Choroby i szkodniki warzyw”, która szczegółowo poinformuje Państwa o najważniejszych szkodnikach zagrażających w uprawie warzyw kapustnych.

Link do książki: Choroby i szkodniki warzyw… https://www.plantpress.pl/produkt/choroby-i-szkodniki-warzyw/

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania komentarza dr Marii Rogowskiej na temat szkodników zagrażających w uprawie warzyw kapustnych (cz. 1).

 

Link do książki: Choroby i szkodniki warzyw… https://www.plantpress.pl/produkt/choroby-i-szkodniki-warzyw/

 

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności