yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościUprawa ziemniaków. Które województwa królują pod względem powierzchni uprawy ziemniaków w 2023...

Uprawa ziemniaków. Które województwa królują pod względem powierzchni uprawy ziemniaków w 2023 roku?

Krajowa potęga, czyli ziemniaki… Wiemy już jak dużą powierzchnię zajmują uprawy owego warzywa w Polsce. Pozostaje jednak pytanie… Które województwa mogą pochwalić się największym areałem w 2023 roku? 

W ramach przypomnienia, powierzchnia uprawy ziemniaków w Polsce w 2023 roku oscyluje na poziomie 182 695,26 hektarów. Warzywo możemy więc bez wątpienia uznać za krajową potęgę. W przypadku innych gatunków warzyw areał upraw jest zdecydowanie niższy.

Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje województwo wielkopolskie. W tamtejszych regionach powierzchnia uprawy ziemniaków wynosi 27 330,04 ha. Na drugim miejscu znajduje się województwo łódzkie, gdzie warzywo uprawiane jest na obszarze wynoszącym 22 082,26 ha. Podium zamyka natomiast województwo mazowieckie (19 068,00 ha).

Na kolejnych miejscach, jeśli chodzi o powierzchnię uprawy ziemniaków, możemy wyróżnić województwo pomorskie (16 573,63 ha), kujawsko-pomorskie (15 748,28 ha), małopolskie (12 726,65 ha), zachodniopomorskie (10 169,99 ha) oraz dolnośląskie (10 086,74 ha).

Warto jednak przy tym zaznaczyć, że we wszystkich województwach w Polsce napotkamy plantacje ziemniaków. Najniższą powierzchnię notuje się w województwie lubuskim, niemniej… Powierzchnia uprawy wciąż wynosi w tamtejszych regionach 2 277,11 ha.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Wyżej wskazane dane pochodzą z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zostały obliczone na podstawie deklaracji producentów we wnioskach o płatności bezpośrednie.

Powierzchnia uprawy ziemniaków w 2023 roku

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl