• rosafert agrosimex gleba
  • belem agrosimex marchew ziemniaki

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWczesnowiosenny siew marchwi na glebach piaszczystych

Wczesnowiosenny siew marchwi na glebach piaszczystych [VIDEO]

Najczęściej stosowany jest siew wczesnowiosenny, który wykonuje się tak wcześnie, jak tylko pozwalają na to warunki pogodowe, czasami nawet już z końcem lutego, ale zwykle po połowie marca do początku kwietnia. Marchew na najwcześniejsze zbiory uprawiana jest w rejonach o szybko nagrzewających się glebach, np. w rejonie centralnej Polski.

Minimalna temperatura kiełkowania nasion marchwi wynosi 4°C, ale optymalna jest znacznie wyższa i mieści się w zakresie 2025°C. Za odpowiedni czas na siew marchwi na zbiór letni i jesienny uznać należy kwiecień i maj, choć siew może być kontynuowany także w czerwcu.

Zimna wiosna powoduje, że wschody marchwi trwają długo i pojawiają się dopiero po upływie 45 tygodni, natomiast przy siewie nasion w glebę wilgotną i ogrzaną mogą się pojawić nawet już po 810 dniach od siewu. Marchew ma umiarkowane wymagania wodne i najlepiej rośnie, gdy zawartość wody w glebie wynosi 6570% polowej pojemności wodnej. Największe zapotrzebowanie na wodę przypada u niej na okres intensywnego przyrostu masy korzeni, czyli dopiero na ok. 2 miesiące przed zbiorem.

W materiale wideo prezentowany jest siew marchwi. Na zbiór w środku lata producent wybrał odmianę Speedo F1 o 90-100-dniowym okresie wegetacji. Jak prezentujemy w materiale wideo wysiew nasion w tym przypadku odbywa się na stanowisku, gdzie występuje gleba piaskowa, lekka. Nasiona wysiewane są siewnikiem pneumatycznym w zagęszczeniu ok. 1 mln szt/ha.

 


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl