yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZaprawianie sadzeniaków. Konieczność czy moda? Webinarium, 29.01.2021

Zaprawianie sadzeniaków. Konieczność czy moda? Webinarium, 29.01.2021

Zapraszamy producentów ziemniaków na webinarium poświęcone sadzeniakom i ich ochronie przed rizoktoniozą. Webinarium odbędzie się w piątek, 29 stycznia 2021 roku, o godzinie 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa i dyskusji.

Udział w webinarium jest bezpłatny i otwarty, ale dla tych osób, które wcześniej zarejestrują swój udział poprzez formularz rejestracyjny organizatorzy przygotowali pakiet materiałów reklamowych z praktyczną niespodzianką.

Link do rejestracji: https://meetingapp.info/form/webZS/

Gościem specjalnym będzie Henk Jan Lutgert, który opowie o praktycznych aspektach ochrony sadzeniaków w Holandii. Przedstawimy także nowość w ochronie ziemniaków – zaprawę ALLSTAR, o której opowie Państwu Jarosław Komar z firmy BASF. Dopełnieniem webinarium będzie prezentacja Michała Kochańskiego z firmy ADOB -zaprezentuje „Nowe rozwiązanie w nawożeniu dolistnym ziemniaków”.

Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań prelegentom, a na zakończenie webinarium zaplanowany jest konkurs z cennymi nagrodami – pytania będą oczywiście dotyczyły ziemniaków.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Dlaczego nasze webinarium poświęcamy właśnie rizoktoniozie?
Jest ona jedną z groźnych chorób ziemniaka wywoływaną przez grzyb Rhizoctonia solani. Warto wiedzieć, że jej nasilenie zależy od wielkości źródła infekcji, czyli stopnia porażenia sadzeniaków, a także wielkości inokulum grzyba w glebie. Wpływ na porażenie ziemniaków przez rizoktoniozę ma również pogoda. Straty w uprawie ziemniaka wywoływane przez rizoktoniozę mogą sięgać nawet 50% plonów. Należy pamiętać, że nie polegają one tylko na obniżeniu plonu bulw, ale także na pogorszeniu ich jakości (bulwy mogą być niewyrównane we wzroście, mogą być też pokryte sklerotami) w skrajnych przypadkach, silna presja choroby może spowodować brak wschodów.

Rizoktonioza zagraża wszystkim plantacjom ziemniaka niezależnie od kierunku przeznaczenia bulw. Choroba atakuje plantacje w różnych formach, terminach i miejscach. Może ona powodować zgniliznę kiełków, próchnienie podstaw łodyg, a także ospowatość czy korkowatość bulw. Podstawowym sposobem zapobiegania rozwoju rizoktoniozy ziemniaka jest zaprawianie sadzeniaków.

Udział w spotkaniu jest bardzo prosty:
– w piątek, 29 stycznia, o godzinie 17:55 należy kliknąć w link wydarzenia:
https://plantpress.clickmeeting.com/zaprawianie-sadzeniaka-koniecznosc-czy-moda-
– podać swoje imię oraz adres e-mail i dołączyć do spotkania,
– można łączyć się z komputera, tabletu czy smartfona,
– do webinarium można dołączyć także w trakcie jego trwania.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl