yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościZaprawianie sadzeniaków. Konieczność czy moda? Webinarium, 29.01.2021

Zaprawianie sadzeniaków. Konieczność czy moda? Webinarium, 29.01.2021

Zapraszamy producentów ziemniaków na webinarium poświęcone sadzeniakom i ich ochronie przed rizoktoniozą. Webinarium odbędzie się w piątek, 29 stycznia 2021 roku, o godzinie 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa i dyskusji.

Udział w webinarium jest bezpłatny i otwarty, ale dla tych osób, które wcześniej zarejestrują swój udział poprzez formularz rejestracyjny organizatorzy przygotowali pakiet materiałów reklamowych z praktyczną niespodzianką.

Link do rejestracji: https://meetingapp.info/form/webZS/

Gościem specjalnym będzie Henk Jan Lutgert, który opowie o praktycznych aspektach ochrony sadzeniaków w Holandii. Przedstawimy także nowość w ochronie ziemniaków – zaprawę ALLSTAR, o której opowie Państwu Jarosław Komar z firmy BASF. Dopełnieniem webinarium będzie prezentacja Michała Kochańskiego z firmy ADOB -zaprezentuje „Nowe rozwiązanie w nawożeniu dolistnym ziemniaków”.

Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań prelegentom, a na zakończenie webinarium zaplanowany jest konkurs z cennymi nagrodami – pytania będą oczywiście dotyczyły ziemniaków.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Dlaczego nasze webinarium poświęcamy właśnie rizoktoniozie?
Jest ona jedną z groźnych chorób ziemniaka wywoływaną przez grzyb Rhizoctonia solani. Warto wiedzieć, że jej nasilenie zależy od wielkości źródła infekcji, czyli stopnia porażenia sadzeniaków, a także wielkości inokulum grzyba w glebie. Wpływ na porażenie ziemniaków przez rizoktoniozę ma również pogoda. Straty w uprawie ziemniaka wywoływane przez rizoktoniozę mogą sięgać nawet 50% plonów. Należy pamiętać, że nie polegają one tylko na obniżeniu plonu bulw, ale także na pogorszeniu ich jakości (bulwy mogą być niewyrównane we wzroście, mogą być też pokryte sklerotami) w skrajnych przypadkach, silna presja choroby może spowodować brak wschodów.

Rizoktonioza zagraża wszystkim plantacjom ziemniaka niezależnie od kierunku przeznaczenia bulw. Choroba atakuje plantacje w różnych formach, terminach i miejscach. Może ona powodować zgniliznę kiełków, próchnienie podstaw łodyg, a także ospowatość czy korkowatość bulw. Podstawowym sposobem zapobiegania rozwoju rizoktoniozy ziemniaka jest zaprawianie sadzeniaków.

Udział w spotkaniu jest bardzo prosty:
– w piątek, 29 stycznia, o godzinie 17:55 należy kliknąć w link wydarzenia:
https://plantpress.clickmeeting.com/zaprawianie-sadzeniaka-koniecznosc-czy-moda-
– podać swoje imię oraz adres e-mail i dołączyć do spotkania,
– można łączyć się z komputera, tabletu czy smartfona,
– do webinarium można dołączyć także w trakcie jego trwania.

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl