yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościW Czuszowie o problemach producentów warzyw

W Czuszowie o problemach producentów warzyw

13 stycznia w Czuszowie (woj. małopolskie, pow. proszowicki) odbyła się konferencja rolno-warzywna. Wydarzenie zorganizowały hurtownia rolno-ogrodnicza Agro-Bet – Hubert Baranik oraz Ogólnopolski Związek Producentów Warzyw (OZPW). Tematem przewodnim spotkania było rolnictwo XXI w. – problemy i sukcesy.

OZPW założony jesienią ub.r. jest organizacją, która reprezentując interesy producentów warzyw silnie oddziałuje na rynek związany z produkcją warzyw – otwierając konferencję podkreślił Hubert Baranik.

Organizacja ta, w której zrzeszonych jest już kilkuset rolników, siły w realizacji działań upatruje w konsolidacji branży. Stowarzyszenie realizuje działania związane z wprowadzeniem cen minimalnych, dotrzymywaniem przez skupujących warzywa 14-dniowych terminów płatności, walczy z nieuczciwymi praktykami przepakowywania warzyw sprowadzanych z zagranicy i sprzedaży ich na rynku jako produktu polskiego, wspiera szacowanie szkód łowieckich w rolnictwie oraz na skalę lokalną − lobbuje utworzenie giełdy rolnej na wschód od Krakowa. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele lokalnych władz. Przemawiając wyrazili oni uznanie dla działalności OZPW.

Partnerami wydarzenia były firmy związane z branżą rolno-ogrodniczą (Agraplant, Biogen, Basf, Chemirol, Ek-Rol, Innvigo, Polcalc, Procam). W trakcie spotkania miały miejsce prelekcje przedstawicieli wybranych firm.

Tekst i fot. Joanna Klepacz-Baniak

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Joanna Klepacz-Baniak
Joanna Klepacz-Baniak
Absolwentka Wydziału Ogrodniczego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Pracę doktorską z zakresu pszczelarstwa obroniła w 2006 r. Prowadzi kursy i szkolenia dotyczące bazy pożytkowej pszczół, produktów pszczelich i zapylania. Od maja 2011 r. pracuje w wydawnictwie Plantpress. Jest redaktor naczelną"Hasła Ogrodniczego".
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl