yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościImport z Holandii drożeje. Co z ziemniakami z Polski?

Import z Holandii drożeje. Co z ziemniakami z Polski? [07.06.2023]

Ruszył sezon na młode ziemniaki i to w ich stronę kieruje się obecnie dużą część uwagi, niemniej… Nie możemy zapominać o warzywie z ubiegłorocznych zbiorów.

Na rynku są już wprawdzie dostępne młode ziemniaki, jednak warzywo z ubiegłorocznych zbiorów wciąż odgrywa ważną rolę. Warto zauważyć, że natłok ofert przyczynia się tutaj do niższego popytu. Wśród ofert napotkamy bowiem młode ziemniaki od polskich i wielu zagranicznych producentów, a także produkt z poprzednich zbiorów, który również jest sprowadzany z zagranicy.

W pierwszej kolejności skupmy się jednak na „starych” ziemniakach od polskich producentów. W tym przypadku ciężko wskazać jest jeden pułap cenowy. Wszystko zależy bowiem od jakości, na którą znaczący wpływ wywarło długie przechowywanie, a także zaufanie pomiędzy samym rolnikiem a odbiorcą. Jeśli jednak produkt zachowuje przyzwoitą jakość najczęściej spotykane stawki oscylują na poziomie 25,00 zł za 15,00 kilogramowy worek, czyli 1,66 zł za kilogram.

Nieco inaczej sytuacja kształtuje się w przypadku ziemniaków z zagranicy. Warzywo z ubiegłorocznych zbiorów sprowadzane jest bowiem z Holandii. Importerzy zdają sobie sprawę, że towaru nie zostało zbyt wiele i z tego względu z czasem zwiększyli ceny. Na ten moment importowany ziemniak kosztuje 40,00 zł za 15 kilogramowy worek w hurcie. W przeliczeniu na kilogram daje nam to 2,66 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl