yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościJakie są najpopularniejsze marki ciągników i przyczep rolniczych w 2023 roku?

Jakie są najpopularniejsze marki ciągników i przyczep rolniczych w 2023 roku?

Spadek rejestracji maszyn rolniczych to nieustannie powtarzające się w ostatnich miesiącach zjawisko. Niekiedy, mimo wysokich kosztów, inwestycje są jednak konieczne. Które marki cieszą się w takiej sytuacji największą popularnością? 

Które z ciągników rolniczych najbardziej interesują rolników? 

Wśród najpopularniejszych marek nowych ciągników rolniczych w pierwszym półroczu tego roku, jak informuje Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń rolniczych, pierwsze miejsce zajmuje John Deere. W okresie od stycznia do końca czerwca zarejestrowano 854 sztuki maszyn owego producenta. W 2022 roku John Deere cieszył się mniejszym zainteresowaniem, gdyż wówczas zarejestrowano o 96 sztuk nowych ciągników mniej. Udziały tej marki pod koniec czerwca to 17,4%, czyli o 3,9% więcej niż rok wcześniej.

Na drugim miejscu uplasował się New Holland. Rolnicy w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku zdecydowali się na 775 sztuk nowych ciągników owej marki. Warto jednak tutaj zaznaczyć, że w tym samym okresie w 2022 roku zarejestrowano o 176 sztuk maszyn więcej. Udziały New Holland na rynku wyniosły 15,8%. Podium zamyka z kolei Kubota, która sprzedała rolnikom 553 sztuki nowych ciągników. Zainteresowanie marką rośnie, gdyż obecnie sprzedano ich o 21 sztuk więcej niż w 2022 roku. Udziały marki to 11,3%.

Na dalszych miejscach plasują się m.in.: Deutz Fahr, Case IH czy Massey Ferguson.

Jakie marki przyczep rolniczych sprzedawały się najlepiej? 

Przechodząc do przyczep rolniczych… Największe zainteresowanie wśród rolników w pierwszym półroczu tego roku wzbudzała marka Pronar. Zarejestrowano bowiem 1120 sztuk przyczep owej marki. Warto jednak zaznaczyć, że firma odnotowała spadek aż o 585 sztuk względem tego samego okresu w 2022 roku. Kolejna na liście znalazła się marka MetalFach, która sprzedała 365 sztuk. Podium zamyka z kolei Metaltech. Przyczepy owej marki trafiły w pierwszych sześciu miesiącach 2023 roku do 273 rolników.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: PIGMiUR

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl