yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

pantoea agrosimex intermag
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościPowierzchnia uprawy sałaty w Polsce. Ile wynosi w 2023 roku?

Powierzchnia uprawy sałaty w Polsce. Ile wynosi w 2023 roku?

Uprawa sałaty w ostatnich trzech latach cieszy się niemal niezmienną popularnością wśród producentów. Powierzchnia uprawy utrzymuje się na bardzo zbliżonym poziomie, a znaczącą różnicę zauważymy dopiero w 2020 roku. 

Lata 2021-2023 pozostają do siebie bardzo zbliżone, jeśli chodzi o obszar, na którym producenci uprawiają sałatę. Obecnie, czyli w 2023 roku, powierzchnia uprawy owego warzywa wynosi 1 294,85 hektarów. Wprawdzie to najniższy wynik w ostatnich trzech latach, jednak różnice pomiędzy nimi są niewielkie. Jak więc sytuacja wyglądała wcześniej?

W 2022 roku produkcja sałaty obejmowała obszar o 40,55 hektarów większy niż w aktualnym sezonie. Powierzchnia uprawy warzywa wynosiła wówczas 1 335,40 hektarów. Idąc dalej… Jeszcze mniejszą różnicę zauważymy w przypadku 2021 roku. Wówczas producenci zdecydowali się na produkcję sałaty na powierzchni 1 321,99 hektarów.

Tak jak wspominaliśmy, odmienny pozostaje jedynie 2020 rok. We wskazanym okresie powierzchnia uprawy wynosiła 1 025,06 hektarów, czyli o 269,79 hektarów mniej niż w 2023 roku. Warto zaznaczyć, że wskazane dane pochodzą z ARiMR i zostały obliczone na podstawie deklaracji producentów, którzy ubiegali się o płatności bezpośrednie.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl