AktualnościZimowe ceny pomidorów, ale czy wszystkich? Niektóre są mniej cenione

Zimowe ceny pomidorów, ale czy wszystkich? Niektóre są mniej cenione [13.03.2024]

Ilość polskich pomidorów malinowych na Broniszach pozostaje dość niska. Producenci wciąż mogą spodziewać się nieco wyższych stawek. Niemniej, nie dotyczy to wszystkich. Jak wygląda aktualna sytuacja?

Sytuacja na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach, jeśli chodzi o krajowe pomidory, pozostaje niezmienna. Ilość polskiego warzywa jest stosunkowo niska, a ceny utrzymują się na wyższym, “zimowym” poziomie. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Koszty prowadzenia upraw są aktualnie bardzo wysokie i wiążą się z dużym ryzykiem. Konkurencja na rynku w pierwszych miesiącach roku pozostaje przy tym dość znacząca. Nie wszyscy producenci zdecydowali się z tego powodu na produkcje we wczesnych terminach.

Ile za kilogram polskich pomidorów na Broniszach?

Jak aktualnie przedstawiają się ceny pomidorów na Broniszach? Na rynku są obecnie dostępne tylko krajowe pomidory malinowe. Ich cena oscyluje w przedziale 100,00-150,00 zł za 6 kilogramowy karton. W przeliczeniu na kilogram daje nam to 16,66-25,00 zł. Wszystko zależy od kalibru oferowanych pomidorów, jakości oraz ilości, którą zainteresowany jest odbiorca. Grube sztuki bez zauważalnych wad są rzecz jasna bardziej cenione.

Za ile sprzedawane są drobne pomidory z wadami?

Warto zauważyć, że przedział cenowy, jeśli chodzi o polskie pomidory malinowe, pozostaje znacznie szerszy. Wśród ofert na rynku hurtowym w Broniszach napotkać możemy również warzywo znacznie niższej klasy. Mamy tu na myśli zdecydowanie mniejszy kaliber oraz widoczne wady na skórce. W tym przypadku producenci mogą zwykle oczekiwać stawek oscylujących na poziomie 80,00 zł za 6 kilogramowy karton, co daje nam 13,33 zł za kilogram.


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl