Rozsada sałaty gotowa do sadzenia

Producenci wczesnych warzyw oczekują na sprzyjające warunki atmosferyczne do rozpoczęcia nasadzeń pod osłonami. Najbliższym weekend ma dmuchnąć bardzo ciepłym powietrzem, co przyniesie odwilż. Wkrótce możemy spodziewać się wzmożonych prac uprawowych na polach.

Jak dopilnować rozsady sałaty?

Siew sałaty w gospodarstwie Adama Ropy w Igołomi wykonano 2 stycznia br. Jej nasiona ulokowano bezpośrednio do wielodoniczek (96 otworów) wypełnionych substratem torfowym. Na najwcześniejszy zbiór w tym gospodarstwie od wielu lat sprawdza się odmiana Graffiti. Po siewie nasion ogrodnik zastosował biologiczny produkt grzybobójczy – Trianum-P, zawierający zarodniki grzyba Trichoderma harzianum T-22.

Produkcja rozsady sałaty w mnożarce:

W początkowej fazie wzrostu roślin producent zastosował nawóz Fertiactyl Starter (Timac Agro) w ilości 1 l/1000 l wody. Czynność tą powtórzy bezpośrednio przed sadzeniem roślin na miejsce stałe. Podczas wzrostu rośliny były cztery razy dokarmiane nawozem Peters Plant Starter (ICL) w ilości 2kg/1000 l wody.
By ochronić rośliny przed szarą pleśnią i zgnilizną twardzikową na rozsadniku stosowany był preparat Switch 62,5 WG, zawierający substancje czynne: cyprodynil i fludioksonil.

W przyszły poniedziałek (22 luty 2021) planowany jest termin sadzenia roślin w tunelach foliowych. 

Bryła korzeniowa sałaty masłowej, fot. 16 stycznia 2021

Fot. A. Ropa
Materiał filmowy: A. Ropa

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności