Uprawa pomidora malinowego w gospodarstwie braci Chrzanów [VIDEO]

W Głuchowie, na Podkarpaciu, w pięknej lokalizacji znajduje się nowoczesna szklarnia, w której uprawiane są pomidory malinowe. Aby osiągnąć dobry efekt ekonomiczny, ogrodnicy z wielką starannością i perfekcjonizmem dbają o najmniejszy szczegół w prowadzeniu produkcji. Biznes pomidorowy w tym gospodarstwie jest prowadzony przez braci Pawła i Damiana Chrzanów.

Gospodarstwo w Głuchowie dysponuje 5 hektarową szklarnią. Na tym areale uprawiane są pomidory malinowe, a dla poszerzenia asortymentu oferowanych warzyw uprawiany jest również pomidor gałązkowy.

Odmiana Buenarosa F1

W Głuchowie o wyborze odmiany decydują głównie oczekiwania konsumentów i odbiorców. W nowoczesnych obiektach uprawiane są trzy odmiany pomidora malinowego: Buenarosa F1, Kawagucchi F1, Tomomaru Muchoo F1 oraz na niewielkiej powierzchni – pomidor gałązkowy – Maxeza F1.

odmiana Maxeza

Rozsada w kostce o wymiarach 10 x 15 cm do szklarni została wprowadzona 10 stycznia br. Uprawa prowadzona jest na matach GT Master firmy Grodan. Rozsadę dwupędową, szczepioną na podkładce Maxifort wyprodukowała i dostarczyła Grupa Producentów Rozsad Krasoń. W uprawie szklarniowej trzeba być cierpliwym. Z obserwacji ogrodników wynika, że najlepiej rośliny posadzić przed zakwitnięciem pierwszego grona owocowego. Zagęszczenie roślin w początkowym etapie wzrostu wynosiło 2,4 szt./m2, z kolei za trzecim gronem owocowym zostawiono dodatkowy pęd, zagęszczając ostatecznie uprawę do 3,4 wierzchołka/m2.

Uprawa pomidora w nowoczesnej szklarni w Głuchowie

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału filmowego, który został nakręcony w ostatnich dniach maja w gospodarstwie szklarniowym braci Damiana i Pawła Chrzanów w Głuchowie.

 

Więcej informacji przeczytają w najbliższym wydaniu czasopisma “Szklarnie Tunele Osłony”. Serdecznie zapraszamy do zakupu prenumeraty w naszym sklepie internetowym: www.plantpress.pl

Prenumerata Szklarnie Tunele Osłony

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności