yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościUprawa pomidora malinowego w gospodarstwie braci Chrzanów

Uprawa pomidora malinowego w gospodarstwie braci Chrzanów [VIDEO]

W Głuchowie, na Podkarpaciu, w pięknej lokalizacji znajduje się nowoczesna szklarnia, w której uprawiane są pomidory malinowe. Aby osiągnąć dobry efekt ekonomiczny, ogrodnicy z wielką starannością i perfekcjonizmem dbają o najmniejszy szczegół w prowadzeniu produkcji. Biznes pomidorowy w tym gospodarstwie jest prowadzony przez braci Pawła i Damiana Chrzanów.

Gospodarstwo w Głuchowie dysponuje 5 hektarową szklarnią. Na tym areale uprawiane są pomidory malinowe, a dla poszerzenia asortymentu oferowanych warzyw uprawiany jest również pomidor gałązkowy.

Odmiana Buenarosa F1

W Głuchowie o wyborze odmiany decydują głównie oczekiwania konsumentów i odbiorców. W nowoczesnych obiektach uprawiane są trzy odmiany pomidora malinowego: Buenarosa F1, Kawagucchi F1, Tomomaru Muchoo F1 oraz na niewielkiej powierzchni – pomidor gałązkowy – Maxeza F1.

odmiana Maxeza

Rozsada w kostce o wymiarach 10 x 15 cm do szklarni została wprowadzona 10 stycznia br. Uprawa prowadzona jest na matach GT Master firmy Grodan. Rozsadę dwupędową, szczepioną na podkładce Maxifort wyprodukowała i dostarczyła Grupa Producentów Rozsad Krasoń. W uprawie szklarniowej trzeba być cierpliwym. Z obserwacji ogrodników wynika, że najlepiej rośliny posadzić przed zakwitnięciem pierwszego grona owocowego. Zagęszczenie roślin w początkowym etapie wzrostu wynosiło 2,4 szt./m2, z kolei za trzecim gronem owocowym zostawiono dodatkowy pęd, zagęszczając ostatecznie uprawę do 3,4 wierzchołka/m2.

Uprawa pomidora w nowoczesnej szklarni w Głuchowie

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału filmowego, który został nakręcony w ostatnich dniach maja w gospodarstwie szklarniowym braci Damiana i Pawła Chrzanów w Głuchowie.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

Więcej informacji przeczytają w najbliższym wydaniu czasopisma “Szklarnie Tunele Osłony”. Serdecznie zapraszamy do zakupu prenumeraty w naszym sklepie internetowym: www.plantpress.pl

Prenumerata Szklarnie Tunele Osłony

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl