yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCebula i marchew - pierwsze zabiegi herbicydowe

Cebula i marchew – pierwsze zabiegi herbicydowe [VIDEO]

Maciej Wita, doradca agronomiczny BASF jest gościem specjalnym w kolejnym odcinku “Rozmów o warzywnictwie”. Tematem przewodnim jest ochrona herbicydowa w uprawie cebuli i marchwi w początkowym etapie produkcyjnym.

Obecnie trwają intensywne siewy cebuli. Już na tym etapie należy wiedzieć od jakich zabiegów herbicydowych rozpocząć ochronę plantacji. Maciej Wita rekomenduje zastosowanie pendimetaliny w terminie do pięciu dni po siewie nasion, w zależności od kultury danego stanowiska w dawce 1-1,5 l/ha.

? Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania cennych wskazówek eksperta Macieja Wity z firmy BASF ⤵⤵⤵⤵ 

W uprawie cebuli bardzo ważna jest agrotechnika i przygotowanie pola pod uprawę. Jeżeli jest taka możliwość to bardzo ważne jest, aby nasiona trafiały do wilgotnej gleby. Dobrze jest wykonać zabiegi uprawowe bezpośrednio przed siewem cebuli, aby utrzymać optymalną wilgotność podłoża.

W przypadku ochrony marchwi dawki pendimetaliny są nieco wyższe, jak w przypadku cebuli, i mogą wynosić 1,5-2 l/ha. Czynniki, które decydują, jaką dawkę konkretnie wybrać, są takie same jak zostały omówione w przypadku cebuli.
Więcej szczegółów w naszym materiale filmowym. Zapraszam do obejrzenia.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl