Cebula i marchew – pierwsze zabiegi herbicydowe [VIDEO]

Siew cebuli i ochrona herbicydowa bezpośrednio po siewie..

Maciej Wita, doradca agronomiczny BASF jest gościem specjalnym w kolejnym odcinku “Rozmów o warzywnictwie”. Tematem przewodnim jest ochrona herbicydowa w uprawie cebuli i marchwi w początkowym etapie produkcyjnym.

Obecnie trwają intensywne siewy cebuli. Już na tym etapie należy wiedzieć od jakich zabiegów herbicydowych rozpocząć ochronę plantacji. Maciej Wita rekomenduje zastosowanie pendimetaliny w terminie do pięciu dni po siewie nasion, w zależności od kultury danego stanowiska w dawce 1-1,5 l/ha.

? Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania cennych wskazówek eksperta Macieja Wity z firmy BASF ⤵⤵⤵⤵ 

W uprawie cebuli bardzo ważna jest agrotechnika i przygotowanie pola pod uprawę. Jeżeli jest taka możliwość to bardzo ważne jest, aby nasiona trafiały do wilgotnej gleby. Dobrze jest wykonać zabiegi uprawowe bezpośrednio przed siewem cebuli, aby utrzymać optymalną wilgotność podłoża.

W przypadku ochrony marchwi dawki pendimetaliny są nieco wyższe, jak w przypadku cebuli, i mogą wynosić 1,5-2 l/ha. Czynniki, które decydują, jaką dawkę konkretnie wybrać, są takie same jak zostały omówione w przypadku cebuli.
Więcej szczegółów w naszym materiale filmowym. Zapraszam do obejrzenia.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności