yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościJak prawidłowo ustawić siewnik do wysiewu nasion warzyw korzeniowych?

Jak prawidłowo ustawić siewnik do wysiewu nasion warzyw korzeniowych? [VIDEO]

Jaki siew, taki zbiór, dlatego bardzo ważne jest prawidłowe ustawienie maszyny i odpowiednie jej przygotowanie do pracy. Błędy popełnione podczas siewu nasion marchwi czy pietruszki mogą być nieodwracalne, a skutki będą widoczne podczas wschodu nasion i w plonach.

Aby siewnik punktowy pracował właściwie należy go wcześniej przygotować do pracy. Zdaniem Łukasza Pudo, z firmy AgroJurek, podstawowe parametry które muszą być spełnione podczas siewu punktowego to: wymagane zagęszczenie, odpowiednia głębokość umieszczenia nasion w glebie, równomierność ich rozłożenia, stan zagęszczenia gleby w otoczeniu wysiewanych nasion, przykrycie nasion glebą.

Zobacz także: Warzywa korzeniowe – odmiany i walka z nicieniami [VIDEO]

Regulacje siewnika należy rozpocząć od wypoziomowania poprzecznego i podłużnego siewnika względem ciągnika, to decyduje o prawidłowej głębokości siewu nasion. Wypoziomowanie poprzeczne opiera się na regulacji kół podporowo-napędowych, które powinny być tak ustawione, aby każda sekcja robocza była w pozycji pływającej. Bardzo ważny jest również dobór tarcz wysiewających i wielkość otworów zamieszczonych w dwóch rzędach.

Więcej o regulacji siewnika do wysiewu nasion marchwi czy pietruszki usłyszą Panstwo w naszym nagraniu, które pochodzi z zapisu webinarium z dnia 18.01.2022 r. “MARCHEW, PIETRUSZKA, SELERodmiany, agrotechnika kluczem do sukcesu w produkcji”:

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

 

Cały zapis webinarium “Marchew, pietruszka, seler – odmiany, agrotechnika kluczem do sukcesu w produkcji znajdą Państwo pod linkiem: https://fb.watch/aKpxJUDYtT/

 

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl