yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościEkogroszek gumowy - czyli oszustwo na węgiel?

Ekogroszek gumowy – czyli oszustwo na węgiel?

W sieci zrobiło się głośno na temat “ekogroszku gumowego”. Nieuczciwi sprzedawcy wykorzystują trudną sytuację na rynku węgla i oferują wysokokaloryczną alternatywę. Należy pamiętać, że w Polsce jest zakaz palenia szkodliwymi odpadami.

Trudna sytuacja związaną z ograniczoną dostępnością węgla opałowego na składach i wysokimi cenami surowca sprawia, że coraz więcej przybywa nieuczciwych sprzedawców, którzy oferują  “ekogroszek gumowy”.

Drogi węgiel, to okazja wciskania niezłego kitu Polakom. W sieci, na wielu platformach, można było znaleźć ogłoszenia dotyczące sprzedaży “ekogroszku gumowego”, który rzekomo miał służyć jako zamiennik węgla. Czym jest owy surowiec? To nic innego, tylko pocięte opony, a jak deklarują sprzedawcy, wyróżnia się on wysoką kalorycznością. Co ciekawe ten bezwartościowy produkt miał kosztować ok. 3000 zł za tonę…

W porę zareagowały najważniejsze platformy sprzedażowe. W chwili obecnej Ekogroszku gumowego nie kupimy ani na Allegro, ani na OLX. Uwagę na ogłoszenia w popularnym serwisie Allegro zwrócił Bartłomiej Derski z portalu wysokienapiecie.pl. 

Być może w sieci znajdą Państwo takie ogłoszenia, należy czym prędzej reagować. Rozdrobniona guma jest odpadem, a za palenie odpadami w Polsce grożą kary. 

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Innym przykładem, po który sięgają oszuści, jest sprzedaż węgla brunatnego w zamian za węgiel kamiennym. Pamiętajmy, z dniem 1 czerwca 2020 r. palić nim mogą jedynie instalacje grzewcze o mocy co najmniej 1 MW. Wykorzystywanie zakazanych paliw do ogrzewania oznacza ryzyko otrzymania mandatu w wysokości 500 zł lub grzywnę do 5000 zł.

Jak widać, w tej trudnej sytuacji naciągaczy i podstępnych cwaniaków nie brakuje. Można się jednak spodziewać, że wraz z dalej pogłębiającym się kryzysem w podaży węgla opałowego tego rodzaju ogłoszenia będą się pojawiać coraz częściej. Zachowajmy czujność i bądźmy ostrożni.

Źródło: Businessinsider.com

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl