“Maksymalne korzyści w uprawie papryki”

seminis

Pod tytułowym hasłem odbywa się dzisiaj spotkanie paprykowe w Klwowie zorganizowane przez przedstawicieli marki Seminis we współpracy z firmami ROL-MAR Buudmech Grupa INCO.

Bohaterem dzisiejszego spotkania jest Maximinus – czerwonoowocowa odmiana papryki typu blok.

Maximinus
Maximinus

Korzyści z jej uprawy przedstawił Piotr Dutkowski. – Jest to odmiana hodowli amerykańskiej, testowana w polskich warunkach przez okres 3 lat. Owoce  osiągają masę 250-300 g i cechują się bardzo grubą ścianką bez tendencji do mikrospękań. Odmianę wyróżnia głęboki, ciemnoczerwony, wręcz „czereśniowy” kolor owoców. Wybarwianie owoców jest bardzo szybkie na całej powierzchni, owoce nie jaśnieją nawet jesienią – przekazywał P. Dutkowski

Piotr Dutkowski, Seminis
Piotr Dutkowski, Seminis

Istotną cechą odmiany Maximinus jest duża wczesność o wczesność i generatywny typ wzrostu, dlatego poleca się zbierać pierwsze owoce na zielono.

Rośliny mają średni wigor, dzięki temu prace pielęgnacyjne wykonuje się łatwo i szybko. Mniejsza masa liściowa to także mniejsze zużycie wody oraz nawozów. Owoce osadzone są na piętrach o krótkich międzywęźlach. Rośliny nie mają tendencji do zrzucania zawiązków, nawet w trudnych warunkach uprawy.

Rośliny odmiany Maximinus

Podczas spotkania o technicznych aspektach nawadniania i fertygacji mówił Andrzej Szerszeniewski z firmy Budmech.

Ofertę nawozów Grupy INCO zaprezentował Ryszard Przybylski.

fot. M. Korzeniowska, A. Czerwińska-Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności