Są 2 nowe odmiany szparagów

Fruhlim i Aspalim to dwie nowe odmiany szparagów z oferty firmy Limgroup. Jak zapewniają hodowcy nadają się one zarówno do uprawy na zielone, jak i białe wypustki.


Odmiana Fruhlim najlepiej sprawdzi się w uprawie w klimacie umiarkowanym w produkcji białych szparagów. Podobnie jak Gijnlim plonuje wcześnie, jednak wywarza znacznie grubsze wypustki (podobnie jak Backlim) i lepiej sprawdzi się na lekkich i piaszczystych glebach. Odmianę wyróżnia znakomity smak. Zalecane jest sadzenie 3,5-4 roślin na metrze bieżącym. Z odmiany Fruhlim osiąga się podobną produktywność, jak z odmiany Grolim.

Aspalim najlepiej sprawdzi się w uprawie na zielone szparagi, również do stref z klimatem umiarkowanym. Charakteryzuje się wysoką i wczesną produkcją, wysoką jakością wypustek. Producenci określają go jako nową, ulepszoną odmianę Gijnlim. Aspalim nadaje się zarówno na gleby lekkie jak i ciężkie. Zalecane jest sadzenie 3,5-4,5 roślin na metrze bieżącym.

Źródło: Limgroup

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności