yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościUprawa rzędowa warzyw a konfiguracja ciągników

Uprawa rzędowa warzyw a konfiguracja ciągników

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Mnogość rodzajów upraw warzywniczych, które są prowadzone w różnych rozstawach rzędów oraz technologiach powoduje, że gospodarstwo, które ma zamiar przestawić się na produkcję warzyw na otwartym polu, musi się do tej operacji odpowiednio przygotować.

Oczywiście pierwszym krokiem powinno być zbadanie gleby pod względem jej zasobności w pierwiastki i makroelementy oraz odczynu pH. Jest to klucz do uzyskania zadowalających plonów zarówno pod względem jakościowym jak i ilościowym.

Trzeba też być przygotowanym technologicznie do uprawy kilku gatunków warzyw oraz ich zmianowania na jednym polu. Wszelkie zabiegi agrotechniczne wykonywane w polu, takie jak kultywacja, przygotowanie pola pod zasiewy, nawożenie, siew, pielenie, ochrona chemiczna oraz zbiór wymuszają zaopatrzenie się w sprzęt, który można łatwo dopasowywać do konkretnej uprawy. Dotyczy to zarówno wszelkiego rodzaju siewników, sadzarek, pielników etc. jak również (a może przede wszystkim) ciągników specjalistycznych, które będą współpracować z równie specjalistycznymi narzędziami.

Ciągnik w gospodarstwie, w którym uprawia się warzywa polowe, to podstawowe narzędzie pracy. Jego zakup oznacza poważną inwestycję, dlatego warto ją dobrze przemyśleć, żeby dokonać najlepszego wyboru.

W momencie zakupu trzeba być przekonanym, że kupiony ciągnik spełni pokładane w nim oczekiwania i wymagania.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Ciągnik specjalistyczny musi wyróżniać się wieloma możliwościami konfiguracji, zarówno pod względem funkcji typowo mechanicznych jak i hydraulicznych, rozstawu kół oraz doboru odpowiedniego ogumienia.

Cechy pożądane takiego ciągnika to również:

  • zwrotność,
  • kompaktowe wymiary (zwłaszcza mała szerokość całkowita),
  • odpowiedni prześwit (w przypadku wysokich upraw takich jak np. bób),
  • nisko położony środek ciężkości (uprawy na stromych wzniesieniach),
  • zdolność do współpracy z bardzo złożonymi maszynami jak kombajny do zbioru roślin okopowych.

Niebagatelną rolę odgrywa możliwość wyposażenia takiego ciągnika w najnowsze zdobycze techniki rolniczej, a mianowicie systemy prowadzenia automatycznego z dokładnością do 2 cm oraz systemy telemetryczne do zarządzania flotą maszyn oraz ich zdalnej diagnostyki.

Wszystkie wspomniane wyżej wymagania spełnia nowa, szeroka gama ciągników specjalistycznych McCormick.

Od ciągników na gąsienicach poprzez wąskie ciągniki do upraw szpalerowych i wąskich międzyrzędzi do ciągników na równych kołach, zapewniających doskonały prześwit w wysokich uprawach.

McCormick to nie tylko wszechstronności i wydajność. Firma dba także o komfort rolnika. Cechą wyróżniającą kabinę McCormick High Visibility jest jej panoramiczny dach z homologacją FOPS oraz szyberdach umożliwiający naturalną wentylację. Warto również wspomnieć o reflektorach LED. Część z nich jest wbudowanych w dach, aby zapewnić doskonałą widoczność w nocy.

Poznaj nową, odświeżoną gamę ciągników specjalistycznych McCormick: T4, X2, X3, X4F, X5HC. Więcej informacji przeczytają Państwo na stronie: www.mccormick.it/pl

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl