yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościJakie ceny fasolki szparagowej na początku sezonu?

Jakie ceny fasolki szparagowej na początku sezonu? [08.05.2023]

Sezon na fasolkę szparagową rusza malutkimi kroczkami. Na rynku pojawiły się pierwsze oferty warzywa. Warto jednak wspomnieć, że dalsze jego losy w dużym stopniu uzależnione są od warunków pogodowych, które są niezwykle zmienne…

Uprawa fasolki szparagowej na pierwszy rzut oka może wydawać się dosyć prosta, jednak w praktyce jest zupełnie odwrotnie. Rośliny są bowiem bardzo podatne na zmiany warunków pogodowych, mają wysokie wymagania cieplne. Producenci muszą ponadto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu stanowiska, nawożeniu i wielu innych kwestiach…

W aktualnym roku we wszystkim należy także uwzględnić zwiększone koszty produkcji. Uprawa fasolki szparagowej, jak i wszystkich pozostałych gatunków warzyw, okazuje się zdecydowanie droższa. Więcej kosztują również pracownicy, którzy są w tym przypadku konieczni. Pozostaje pytanie… Czy znajdzie to odzwierciedlenie w uzyskiwanych cenach?

Na ten moment niestety ciężko stwierdzić. Sezon na fasolkę szparagową tak naprawdę jeszcze się dobrze nie rozpoczął. Warzywo pojawiło się w notowaniach na rynku w Broniszach w ubiegły czwartek (4 maja). Jego podaż jest bardzo niska, natomiast ceny oferowane producentom oscylują na poziomie około 50,00 zł za kilogram.

Dalsze losy fasolki szparagowej, a także jej producentów, zależeć będą przede wszystkim od warunków pogodowych. W przypadku, w którym ciepłe i zarazem słoneczne dni zdołają się utrzymać, podaż wzrośnie, a ceny niestety drastycznie spadną w dół. Pozostaje mieć nadzieję, że zatrzymają się na poziomie, który zrekompensuje poniesione koszty.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl