yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościWęgrzy także liczą straty po wichurach

Węgrzy także liczą straty po wichurach

Przechodzące w ostatnich dniach wichury, a wraz z nimi burze, spowodowały straty również u węgierskich producentów. Podobnie jak w Polsce ucierpiała duża część gospodarstw, wiele folii zostało porwanych, a konstrukcje uszkodzone.

Dziś przekazywaliśmy już informacje o startach spowodowanych przez silny wiatr w naszym kraju. Okazuje się, że nie tylko w naszym kraju siła wichur była niszcząca. Węgierski związek rolników również podał informacje o szkodach.

Jak relacjonują, koszty samej wymiany folii są już dramatyczne, nie wspominając o przypadkach, gdzie wymiana konstrukcji także będzie konieczna. Część węgierskich rolników chciałaby, podobnie jak w przypadku kataklizmu w roku 2017, zwrócić się o pomoc ze strony de minimis (pomoc publiczna – wsparcie państwa udzielane małym i średnim przedsiębiorcom). Aktualnie podliczane są straty.

W kontekście do aktualnych zdarzeń ponownie rozgorzała dyskusja na temat ubezpieczeń w rolnictwie. Niestety, dobrze wiemy, jak wygląda sytuacja pod tym względem w naszym kraju – ubezpieczenia są drogie, a ubezpieczalnie unikają zawierania umów, jeśli ryzyko jest zbyt duże. I ponownie dochodzimy do pytania, czy sprawdziłby się powszechny system ubezpieczeń i czy jest w ogóle możliwy?

Źródło: fruitveb.hu

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl