yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościAktualne ceny buraków. Ile za kilogram w markecie, a ile u rolnika?...

Aktualne ceny buraków. Ile za kilogram w markecie, a ile u rolnika? [08.02.2024]

Nierzadko pomiędzy cenami u rolników, a cenami w popularnych marketach są dość duże różnice. Jak to wygląda w przypadku buraków? Jakie są aktualne ceny na rynku hurtowym w Broniszach, a ile trzeba zapłacić w Biedronce?

Ceny buraków na Broniszach

Sytuacja pozostaje niezmienna. Producenci na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach mogą oczekiwać w większości przypadków stawek na poziomie 0,80-1,00 zł za kilogram. Takie ceny mogliśmy zaobserwować również w poprzednich miesiącach.

Nieco inaczej wygląda to w przypadku buraków podłużnych. W sprzedaży detalicznej, najczęściej w handlu z warszawskimi kupcami, zdarza się, że ceny dochodzą do 1,40 zł za kilogram. Warto jednak raz jeszcze podkreślić, że tyczy się to małych ilości, a towar musi zachowywać najwyższą jakość. Wskazany pułap cenowy nie jest łatwy do osiągnięcia.

Ceny buraków w Biedronce

Nierzadko pomiędzy cenami u rolników, a cenami w popularnych marketach są bardzo duże różnice. Jak to wygląda w przypadku buraków? W minionych dniach w Biedronce trwała promocja, dzięki której warzywo było o 33% tańsze. Konsumenci mogli kupić buraki w cenie 1,99 zł za kilogram. Biorąc pod uwagę to, co ostatnio widzimy w niektórych sieciach, sytuacja nie przedstawiała się najgorzej.

Warto jednak podkreślić, że wskazana cena (1,99 zł za kilogram) obowiązywała tylko od 5 do 7 lutego. Promocja zakończyła się wraz z wczorajszym dniem. Wówczas stawki na półkach sklepowych wzrosły do 2,99 zł za kilogram. Tymczasem, rolnik za ten sam typ buraka może oczekiwać cen na poziomie 0,80-1,00 zł za kilogram. Różnica jest więc niemała.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl